Neúnavný bojovník za obnovu kulturního dění Pavel Šporcl podpoří amatérské zpěváky
Zdroj: herminapress

Neúnavný bojovník za obnovu kulturního dění Pavel Šporcl podpoří amatérské zpěváky

Vytvořeno dne 10.05.2021

V Pražské Music City proběhne 15. května od 19 hodin vyhlášení výsledků unikátní pěvecké soutěže Hlas Česka, Moravy a Slezska. Nadšeným amatérům a poloprofesionálům přijde zahrát i houslista světového renomé Pavel Šporcl.

„Když mne pořadatelé oslovili, abych tuto soutěž podpořil a vystoupil na koncertě, neváhal jsem,“ řekl ke své účasti Pavel Šporcl. „Jsem rád, že hudba a kultura žije, že se pořád najdou lidé, kteří se do ní chtějí zapojit, buď jako aktivní účastníci nebo pořadatelé. Hlas je vlastně jediná soutěž, která v této nelehké době podporuje zpěváky a motivuje je k dalšímu studiu. Do on-line ročníků se přihlásilo přes 500 soutěžících, což je báječné,“ dodal.

Zakladatelkou soutěže je operní pěvkyně a pedagožka Ilona Rédlová. „Zúčastnit se mohou všichni amatéři a poloprofesionálové od 8 do 99 let. Soutěží se v klasickém a moderním zpěvu, důležitou součástí této soutěže je i autorská tvorba. Velmi si vážíme toho, že patronkou pro klasický zpěv je již 4. rokem operní pěvkyně Jana Šrejma Kačírková, držitelka tří Cen Thálie,“ řekla k soutěži Rédlová. Dalšími porotci jsou například klavírista a zpěvák Václav Tobrman, bluesová zpěvačka Jana Štromská, operní pěvkyně Stanislava Šinkovská, kteří v rámci večera také vystoupí.

Slavnostní akce proběhne za dodržení všech hygienických opatření, bude živě přenášena na kanálu Youtube.