Z dlouhovlasého rockového rebela je fotograf. Miro Šmajda představil kalendář nabitý osobnostmi
Zdroj: herminapress

Z dlouhovlasého rockového rebela je fotograf. Miro Šmajda představil kalendář nabitý osobnostmi

Vytvořeno dne 09.12.2021

Zpěvák Miro Šmajda se dostal do podvědomí lidí jako finalista SuperStar. Jeho blonďatá rocková hříva nenechala chladným nikoho. Nyní se Miro dostává do podvědomí jako fotograf a před jeho objektiv se postavila nejedna známá osobnost. Několik z nich nafotil také pro charitativní kalendář.

SuperStar byla v roce 2009 a i po těch letech mě lidé poznávají. Kolikrát mě to překvapí a možná i trochu potěší. Musím přiznat, že SuperStar mě nakopla k další hudební kariéře. Ale fotograf? Neměl jsem ambici být fotograf osobností, spíš jsem fotil cestovatelské projekty. Ale za poslední dva koronavirové roky jsem si doma udělal ateliér a začal se realizovat v ateliérové fotografii. Se zakladatelkou nadace Klíč k úsměvu Ivetou Maurerovou se známe už delší dobu, a když mi představila projekt nadace a řekla, že by chtěla nafotit kalendář, šel jsem do toho. Jen dvě osoby nám z různých důvodů odřekly focení, jinak všichni souhlasili a byla to fakt příjemná práce,“ uvedl Miro Šmajda.

V kalendáři se objevili například Dominik Turza alias DJ Roxtar, zoěvačka Lucie Vondráčková, herec Miroslav Hrabě, moderátorky Monika Leová a Eva Decastelo, herec Jiří Dvořák, režisér Zdeněk Troška, modelka Bára Mottlová, herec Michal Kavalčík a další. „Je mi jedno, jestli fotím chlapa nebo ženu. Hlavně, aby ten člověk byl fajn. Ta dvanáctka lidí z kalendáře byla úžasná a šli jsme za stejným cílem – hezkou fotkou, která pomůže dobré věci,“ řekl Miro Šmajda a dodal: „Mým snem je fotit Arnolda Schwarzeneggera. Kdyby se mi to někdy povedlo, bylo by to super.“