Zavinila smrt nezletilého pacienta nemoc nebo profesní pochybení?
Zdroj: TV Nova

Zavinila smrt nezletilého pacienta nemoc nebo profesní pochybení?

Vytvořeno dne 10.03.2022

Nový krimiseriál Šéfka se vrací už potřetí a tentokrát divákům představí prostředí luxusní neurologické kliniky. Nezletilý Patrik, který je zde hospitalizován se svalovou dystrofií, je jednou ráno nalezen mrtvý. Mohl by to být důsledek jeho nemoci, jeho zhroucená matka však případ nahlásí jako vraždu…

Major Karla Langerová (Kateřina Winterová) se svým týmem v tomto případě musí řešit úmrtí dítěte. Patrik Cígler byl ráno nalezen mrtvý ve své nemocniční posteli a jeho zoufalá matka má za to, že určitě nemohlo jít o smrt z přirozených příčin. Zatímco se tedy Jan Trunpeta (Petr Konáš) snaží utěšit truchlící rodinu a Richard Čech (Jan Holík) z pohodlí kanceláře prověřuje její minulost, Karla si bere na paškál ošetřujícího lékaře, který možná nemá tak docela čisté svědomí.

Jakmile jde o medicínu, neobejde se Karla bez své kolegyně a kamarádky Hany Skoumalové (Tereza Richtrová). Ta totiž dovede o mrtvých na svém pitevním stole zjistit první poslední. Třeba i to, jestli skutečně zemřeli vlivem svého onemocnění, nebo jim s umíráním někdo trochu pomohl. Sama Richtrová ke své postavě podotýká: „Doktorka Skoumalová je pevná, zásadová a morální, ale když jde o dobrou věc, je ochotná ze svých zásad i uhnout nebo zvolit způsob řešení problému, který není úplně konvenční.“ Právě tenhle přístup by se jí tentokrát mohl hodit.

Vedle smrti chlapce ale Karla musí vyřešit i dilema, zda podlehnout nabídce, díky níž by mohla očistit svého muže, ale jako protislužbu by musela dostat z vazby obviněnou Ivetu Bendovou.