Ze Zoo Tábor utekli zubři. Může za to nezodpovědnost sousedů
Zdroj: Zoo Tábor

Ze Zoo Tábor utekli zubři. Může za to nezodpovědnost sousedů

Vytvořeno dne 12.07.2021

Nezodpovědnost sousedů táborské zoo zapříčinila útěk zubrů, strom spadlý na jejich výběh měl být už dávno pokácen.

„Jeden ze stromů, který měl být již dávno pokácen, spadl během dešťů a silného větru na ohradu našich zubrů evropských. Žádnému z našich zubrů se naštěstí nic nestalo, bohužel se však všem sedmi zubrům podařilo z ohrady utéct. Pět z nich jsme odchytili okamžitě, zbylí dva jsou lokalizováni a nyní pracujeme na tom, abychom je dostali zpět do zahrady,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Zoologická zahrada velmi děkuje táborské městské policii a inspektorovi MP Rybovi za profesionální pomoc s lokalizací zubrů. Zároveň děkuje i dvěma majitelům dronů, kteří pomáhali stádo najít. Také vyzývá veřejnost, aby nevstupovala do lesů přiléhajících k zoologické zahradě. „Zubři jsou klidná zvířata, ale psi je mohou vyprovokovat,“ upozorňuje ředitel zoo Korec.

Aktuální informace z odchytu zbývajících zvířat zoo průběžně zveřejní na svých facebookových stránkách.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. V roce 2020 ji navštívilo 80 tisíc lidí. Nyní je otevřená každý den od 9:00 do 19:00.