Pavel Šporcl si nikdy před koncertem nedá ani decku vína. Jednou to udělal a jak to dopadlo?
Zdroj: herminapress

Pavel Šporcl si nikdy před koncertem nedá ani decku vína. Jednou to udělal a jak to dopadlo?

Vytvořeno dne 09.07.2021

Hudební festival Znojmo nabírá na obrátkách a stejně tak i jeho patron, houslový virtuos Pavel Šporcl. Během patnáctiletého působení na festivalu houslista odehrál nejen bezpočet koncertů, ale také zjistil, že důležitou součástí festivalu je i víno.

„Tam na Jižní Moravě se s tím musí počítat. Je to festival spojený s vínem a vinaři. Jsem 15 let patronem festivalu, takže jsem tam zahrál už hodně skladeb a všechny byli spjaty s vínem, ať už před koncertem nebo po koncertě,“ uvedl Pavel Šporcl, který se naučil pít víno právě ve Znojmě a zná se i s místními vinaři. Také prozradil, jestli hráči klasické hudby mají po koncertě stejně bujaré večírky jako například rockeři.

 „Určitě mají, ale s věkem se to horší. Vydržel jsem víc. Nikdy jsem nebyl velký pijan. Těch opileckých nocí jsem moc nezažil, ke svému životu je nepotřebuji a není to tím, že bych byl suchar.  Jen mně bylo vždycky líto toho druhého dne. Nikdy také nepiji před koncertem. Jednou ano, pravda, to bylo zrovna ve Znojmě, a nedopadlo to z mého pohledu zrovna dobře. Prsty nebyly synchronní s tou druhou rukou, to byl hodně zvláštní pocit,“ smál se Pavel Šporcl a pak uvedl ještě jeden důvod, proč si před koncertem nikdy nedá ani kapičku: „Co kdybych náhodou hrál lépe než za střízliva. Co potom?“