Zemřel Dušan Klein, tvůrce slavných Básníků a Ulice
Zdroj: herminapress

Zemřel Dušan Klein, tvůrce slavných Básníků a Ulice

Vytvořeno dne 10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel režisér a scénárista Dušan Klein. Do srdcí filmových diváků se nesmazatelně zapsal jako tvůrce filmové série Básníci. Jako režisér stál také u zrodu nekonečného seriálu Ulice.

Dušan Klein zemřel po dlouhé nemoci v jedné z pražských nemocnic. „Plánujeme jenom rozloučení v rodinném kruhu bez účasti veřejnosti, později dáme k dispozici kondolenční knihu,“ uvedl jeho syn David.

Dušan Klein (vlastním jménem Július) se narodil 27. června 1939 na Slovensku a kvůli židovskému původu byl za války uvězněn v Terezíně. V roce 1958 byl přijat na FAMU, kde po letech také učil. Stojí mimo jiné za filmy Sázka na třináctku, Případ mrtvého muže, Dobrá holubi se vracejí, Andělské oči a seriály Hříchy pro pátera Knoxe, Strážce duší nebo například Cukrárna.

Nejznámější je filmová série Jak svět přichází o básníky, Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách, Jak básníci neztrácejí naději a Jak básníci čekají na zázrak, kdy k prvním čtyřem filmům napsal Dušan Klein také scénář.