Devadesátky: Richard Němec v roli mafiánského bosse Běly
Zdroj: Česká televize

Devadesátky: Richard Němec v roli mafiánského bosse Běly

Vytvořeno dne 10.01.2022

V novém šestidílném seriálu Devadesátky se objeví spousta známých záporáků z podsvětí 90. let. Jedním z nich je romský král podsvětí Antonín Běla, kterého ztvárnil herec Richard Němec. 

"K devadesátkám můžu říct jen zlidovělou hlášku: "Kdo si pamatuje devadesátá léta, ten je nezažil". Já jsem v té době studoval na konzervatoři u Jaroslava Duška, takže všechny tyhle kauzy a politika šly úplně mimo mě. Takže se na seriál celkem těším, že nahlédnu do minulosti, která utváří naši společnost dodnes. Takových postav, kterou v seriálu hraju, bez ohledu na barvu pleti nebo etnickou příslušnost, běhá po světě stále dost, jenom se změnilo jejich vystupování a praktiky. Už nemají tak brutální způsoby, ale společnost ze svých finančních a politických kruhů ovládají dál," uvedl herec. 

V přípravě na roli v Devadesátkách pomohlo herci také několikaleté působení v Ústí nad Labem na konci devadesátých let, kdy to tam byl ještě celkem "Klondike".

"A přímo z natáčení mám historku, že jsem si popletl natáčecí plán a až na place jsem zjistil, že točím ten svůj dialog, na který jsem se vůbec nepřipravil v domnění, že ho točím až za týden. Naštěstí s Martinem Fingrem se znám právě už z Činoheráku v Ústí a s Ondřejem Sokolem jsem už dřív taky párkrát točil a pan režisér zachoval klid. Jen já jsem se díky tomu málem udusil z cigaret, protože jsme to museli točit víckrát," řekl Richard Němec a dodal, že možná právě proto Antonína Bělu vystihl v jeho odpudivosti.