Zemřela Olga Knoblochová. Její kosmetiku Dermacol používají v Hollywoodu dodnes
Zdroj: herminapress

Zemřela Olga Knoblochová. Její kosmetiku Dermacol používají v Hollywoodu dodnes

Vytvořeno dne 25.12.2023

Ve věku 90 let zemřela první dáma československé a české kosmetiky Olga Knoblochová. Československou značku Dermacol proslavila až v Hollywoodu.

„Olga Knoblochová, průkopnice kosmetiky, první česká vizážistka, zakladatelka naší značky a stylová legendární ikona si vybrala ke svému odchodu z tohoto světa ten nejkrásnější den - 24. 12. - Štědrý den,“ uvedly firemní sociální stránky.

Současná majitelka firmy Dermacol Věra Komárová mimo jiné přidala: „Znala jsem ji osobně 22 let a byla to pro mne opravdová profesionální maminka, naučila mně, jak se vypořádat s tíhou každodenního života s úsměvem a životním optimismem. Dožila se nádherných 90 let a posledních 40 let vypadala stále svěže a krásně. Všichni si můžeme přát, abychom až do posledního dne vypadali jako ona. Nikdy na ni nezapomeneme.“

Olga Knoblochová (26. 4.1933 – 24.12. 2023)
  • Olga Knoblochová (26. dubna 1933 v Prostějově - 23. prosince 2023 v Jindřichově Hradci).
  • Její otec byl slavný letecký akrobat Jaroslav Kamarýt, který svého času učil i celou řadu československých pilotů v řadách RAF.V

  • Vystudovala Vyšší školu sociálně zdravotní v Českých Budějovicích. Chvilku pracovala v Československé spořitelně, odkud odešla do prodejny Dílo, která spadala pro Československý svaz výtvarných umělců.

  • Měla tři děti. Deset let byl jejím partnerem cestovatel Jiří Hanzelka.
  • Knoblochová, přezdívaná Lady Dermacol, vedla Ústav lékařlékařské kosmetiky a dvě desítky let byla prezidentkou Unie kosmetiček.
  • V roce 1966 za zrodem značky Dermacol. Hitem se stal zejména krycí make-up, na jehož vývoji spolupracovalo Filmové studio Barrandov. Licenci na některé výrobky firmy posléze koupil i Hollywood.
  • Dermacol – první krycí make-up, který dal později název celé značce kosmetiky vyráběné v tehdejším Československu – vznikl v roce 1966. 
  • Vůbec první make-up Cover předváděla Knoblochová na dermatologickém kongresu ve Vysokých Tatrách. Účinnost překrytí make-upu předvedla na své studentce, která měla velkou část obličeje zasaženou kožním onemocněním, lidově ohněm.
  • Krycí make-up Dermacol Make-up Cover se vyrábí dodnes.
  • Od roku 1992 vlastní firmu Dermacol Věra Komárová společně se svým manželem Vladimírem Komárem. V roce 2003 se Dermacol stal největším výrobcem a exportérem kosmetiky v Česku.