Ženy a sluhové: Veronika Žilková přiveze novou hru na zámek Plumov
Zdroj: Archiv

Ženy a sluhové: Veronika Žilková přiveze novou hru na zámek Plumov

Vytvořeno dne 08.07.2020

Zámek Plumlov se od 13. do 19. srpna promění v divadelní otevřenou scénu, kde se na nádvoří uskuteční exkluzivní česká premiéra ztracené a znovu nalezené komedie Lopeho de Vega s názvem Ženy a Sluhové.

,,Prázdniny v pandemické době tráví většina Čechů doma. Divadelním festivalem chceme podpořit dobrou náladu ve společnosti a restartovat společenský a kulturní život v bezpečném open air prostředí. Děkujeme zámku, městu Plumlov i Olomouckému kraji za umožnění zkusit něco nového a podporu hereckého týmu složeného z herců pražských divadel i plumlovských divadelníků. Chceme část vstupenek věnovat těm, kterých se izolace v karanténě dotkla nejvíc – seniorům, dětem z okolních dětských domovů,” řekla organizátorka festivalu Veronika Žilková

Příběh komedie jedná o lásce a jejích intrikách, milostných trojúhelnících ‚ a zápletkách, které láska přináší.

Sestrám Luciana a Violante se dvoří urození nápadníci, ale ony našly zalíbení v jejich sluzích. Téměř detektivní zámecký příběh zaplétají zaměněné dopisy, podvodníci a matky.

V režii Petra Smyczka uvidíte Karla Heřmánka ml., Annu Stropnickou, Nikol Kouklovou, Jana Grundmana, Martina Mihála, Petra Jeřábka, Ladislavu Jančíkovou, Danu Peškovou, Josefa Koudelku a Veronikou Žilkovou.

Nadčasová hra byla po staletí ztracená v madridské knihovně, než opět spatřila světlo světa. Pro španělské publikum ji objevil v roce 2013 Alejadro García-Reidy, do češtiny ji přeložil Cyril Navrátil.

Česká premiéra: 13. srpna 2020 v 17 hodin

Reprízy: 14.-19. srpna 2020 v 17 hodin

Vstupenky v prodeji na pokladně zámku Plumlov