Miroslav Táborský v roli zoufalce! Hraje radši policisty nebo ty "z druhé strany"?
Zdroj: herminapress

Miroslav Táborský v roli zoufalce! Hraje radši policisty nebo ty "z druhé strany"?

Vytvořeno dne 07.07.2020

Závěrečnou klapkou dokončil režisér Filip Renč osmidílný detektivní seriál Hlava Medúzy. Parta vyšetřovatelů, podezřelých, svědků a obětí natočila jedny z posledních záběrů, v kterých si zahrál také herec Miroslav Táborský.

"Hraji zoufalého chlapíka, s kterým se život vůbec nemaže."

„Nemám úplně šťastnou roli. Hraji otce jedné z obětí, takového zoufalého chlapíka, s kterým se život vůbec nemaže. Většinou postavy, které nejsou v kriminálkách na straně policistů, mají dramatičtější situace. Bývají lepší na hraní,“ uvedl Miroslav Táborský, který v Hlavě Medúzy měl „pouhé“ dva natáčecí dny. Čeká ho ale další, jiné natáčení a pak divadlo.

„Až dotočím s Filipem Renčem, začnu pracovat na jiném seriálu, kde toho mám opravdu hodně. A pak mě čeká divadlo. To mě pořád baví, přestože před Vánoci jsem už cítil mentální únavu. Představení jsou hodně těžká, a když pak hrajete 14 dní v kuse, hlava je unavená. Už to nejde tak jednoduše. Ale divadlo mám stále hodně rád.“

Pracovní povinnosti se Miroslavu Táborskému natlačily do letních měsíců. Zvládne ještě k tomu nějakou dovolenou? „Prázdniny jsem měl na jaře, někdo mi je tam přestěhoval,“ vtipkoval Táborský a dodal: „V době karantény jsem byl na Šumavě a pracoval jsem fyzicky. Dělal jsem práce, na které není normálně čas. Bylo to osvěžující, očišťující, hlava si odpočinula. A navíc jsem nabral kondici.“

Seriál Hlava Medúzy, který Filip Renč natáčel od srpna 2019, plánuje Česká televize vysílat od ledna 2021. V rolích ústřední čtveřice detektivů uvidíte Jitku Čvančarovou, Jiřího Dvořáka, Petru Bučkovou a Michala Isteníka.