Miroslav Etzler vzal synka do botanické. A nebyli tam sami!
Zdroj: herminapress

Miroslav Etzler vzal synka do botanické. A nebyli tam sami!

Vytvořeno dne 07.07.2020

Desítky živých exponátů a zajímavosti ze života jehličnanů, jedné z nejvýznamnějších skupin rostlinné říše, představí vzdělávací výstava, která je pro návštěvníky připravena na letní období v Botanické zahradě v Troji. První den letních prázdnin ji slavnostně zahájili vzácní kmotři. Stali se jimi tenistka Lucie Šafářová, herečky Aneta Krejčíková, Vlastina Svátková, Tereza Bebarová a herec Miroslav Etzler. Ti spolu s Jaroslavem Němečkem, autorem Čtyřlístku, který se na podobě výstavy podílel, symbolicky přestřihli pásku. 

První den letních prázdnin výstavu slavnostně zahájili vzácní kmotři.

„Čím jsem starší, tím jsem vyklidněnější a mám hlubší vztah k přírodě. Každé jaro vnímám intenzivněji, než předchozí. Souvisí to i s tím, že jsem matkou, od té doby se cítím víc, než propojena s velkou matkou, matkou přírodou. Proto jsem se velmi ráda stala kmotrou výstavy jehličnanů v Botanické zahrady hl. m. Prahy,“ řekla herečka Aneta Krejčíková. 

„Do Trojské botanické zahrady zavítám poprvé a moc se těším. Po světě jsem jich pár navštívila a konečně uvidím i tu naši v Praze. Můj oblíbený jehličnan je jedle Mariesova. Roste v Japonsku a má modré šišky. Velmi mne proto těší, že jsem se stala kmotrou vzdělávací výstavy jehličnanů,“ uvedla tenistka Lucie Šafářová. 

„V botanické zahradě jsem se vdávala, venku u kaple sv. Kláry nás oddali, a pak jsme se fotili v prostorách Fata Morgany. Ty fotky jsou překrásné a i atmosféra byla neopakovatelná. V ten den vysvitlo v říjnu sluníčko. Miluju botanickou zahradu, chodíme tam s dětmi na motýly, lekníny a stromy. Já osobně jsem velký milovník květin. Na naší zahradě jsem zasadila jehličnan - cedr, jako památku a vzpomínku na mého dědečka. Tyto dřeviny jsou mi velmi blízké a velmi ráda jsem se stala kmotrou výstavy právě zde v botanické zahradě,“ říká herečka Vlastina Svátková. 

Výstava nabídne řadu zajímavostí i překvapivých skutečností a představí řadu známých i neobvyklých druhů. Doprovází ji oblíbená čtveřice Čtyřlístek, která tyto stromy přiblíží také těm nejmladším návštěvníkům. Pro ně je zároveň připraven soutěžní kvíz. Exotické i naše domácí druhy jehličnanů můžete přijít obdivovat od 1. července až do 31. srpna denně od 9.00 do 19.00 hodin v celém areálu botanické zahrady včetně skleníku Fata Morgana.