Zpěvák kapely Lake Malawi Albert Černý a jeho Nová láska
Zdroj: Archiv Lake Malawi

Zpěvák kapely Lake Malawi Albert Černý a jeho Nová láska

Vytvořeno dne 01.12.2020

Albert Černý je známý zejména ze své kapely Lake Malawi, která slavila velký úspěch na nejsledovanější nesportovní události na světě, Eurovision Song Contest 2019, kterou sledovalo přes 200 milionů lidí v přímém přenosu. Aktuálně dokončil své působení v televizním pořadu Tvoje tvář má známý hlas a nyní šokuje fanoušky svým prvním českým singlem. Jmenuje se Nová láskapůvodně píseň napsal pro českého zpěváka Sebastiana.

„Píseň jsem původně napsal pro Sebastiana, protože mě hodně zasáhl jeden jeho osobní příběh. Když jsem přišel po schůzce s ním v jedenáct večer do hotelu v Brně, kde jsem bydlel, sedl jsem ke klávesám a napsal o tom příběhu písničku s českým textem. Ale nakonec se mi ta písnička tak líbila, že jsem si ji nechal pro sebe,“ popisuje vznik skladby Albert.

Na singlu Nová láska však pracovali i ostatní členové kapely Lake Malawi. Na produkci skladby se kromě autorů podílel například i norský hudební producent JOWST, se kterým se Albert Černý seznámil během svého působení v Eurovision Song Contest.