Nový vánoční hit Jakuba Hübnera: Původně to měla být letní pecka!
Zdroj: herminapress

Nový vánoční hit Jakuba Hübnera: Původně to měla být letní pecka!

Vytvořeno dne 30.11.2020

 

Nová vánoční písnička zpěváka Jakuba Hübnera vznikla vlastně tak trochu náhodou. Ještě před samým vypuknutím pandemie koronaviru, nabídl Jakubovi jeho manažer a producent Michael Prostějovský spolupráci s jeho dlouholetým kolegou, Achillem Michailidisem z tria Achill - Zachar - Bolek. Chtěl pro Jakuba napsat novou píseň. Slovo dalo slovo a plácli si. Ovšem původně se mělo jednat o hit pro letošní léto.

„Nikdo z nás nemohl tušit, do jaké míry nám covid zamává se životy a s naší prací. Z písně tudíž pro tento rok bohužel sešlo, ale Achill nezaváhal a když mi koncem léta pustil ukázku nové vánoční melodie, kterou produkoval společně se svým kolegou ve studiu v řeckých Athénách, měl jsem hned jasno,“ popisuje muzikálový zpěvák a herec Jakub Hübner vznik nové vánoční pecky.

Píseň nakonec vznikla ve dvou jazykových verzích. K české verzi ''V bílej den'' si Jakub text napsal sám, anglickou verzi ''Xmas Day'' otextovala Electra. Pro audiovizuální prezentaci písničky opětovně oslovili Davida Vašíčka a jeho agenturu Day5. Společně se shodli na malované verzi textových videí pro obě verze písně a výsledek je prostě parádní.

„Sama píseň je vlastně takovou předzvěstí novinkového projektu, který jsme usilovně a s láskou připravovali v čele s agenturou Musical-media Michaela Prostějovského. Jedná se o novou desku s nejkrásnějšími písničkami z českých i zahraničních pohádek a hudebních filmů i muzikálů. Jmenuje se ''Z pohádky do pohádky'' a podtitul „Jakub Hübner a jeho princezny“ značí, že na desce nezpívám sám,“ uvedl Jakub a prozradil jména: „Pro spolupráci jsme přizvali mé kolegyně, kamarádky a výborné zpěvačky Dashu, Natálku Grossovou, Míšu Štikovou Gemrotovou a Soňu Jungovou. Vydání desky bylo původně v plánu na fyzických nosičích ještě před Vánoci, avšak kvůli koronaviru jsme byli nuceni desku prozatím vydat pouze digitálně přes Supraphonline a další platformy s hudbou. Vychází první týden v prosinci. Fyzicky si ji pak budete moci pořídit v únoru 2021.“

Divadlo, koncerty a vystoupení Jakubovi velice chybí a je šťastný, že svým fanouškům připravil vánoční dárek ''Z pohádky do pohádky''. „Právě s pohádkami se úzce pojí i Vánoce. Nemohu dočkat, až se opět po roce přesunu do dětských let, budu péct cukroví, zdobit stromeček a nasávat tu krásnou sváteční atmosféru. Vánoce miluji od dětství, má láska k nim je stálá a rozhodně si je nenechám ničím zkazit, ani koronou,“ rozhodně uvedl Jakub Hübner a popřál všem krásný Advent a Vánoce.