F2 v Bahrajnu: Skvělý Delétraz třetí, nešťastný Piquet nedojel
Zdroj: Archiv

F2 v Bahrajnu: Skvělý Delétraz třetí, nešťastný Piquet nedojel

Vytvořeno dne 30.11.2020

 

Předposlední podnik šampionátu FIA F2 je minulostí. O titulu stále ještě rozhodnuto není a v Bahrajnu byli hodně vidět i piloti české stáje Charouz Racing System. Sobota se jim sice příliš nevyvedla, naopak nedělní sprint byl od obou velkou parádou. Bohužel s velmi hořkou tečkou pro nešťastného Pedra Piqueta.

Už v sobotu o sobě dal Pedro Piquet hodně vědět. Zajel do té doby možná nejlepší závod v sezóně, přesto to stačilo jen na první nebodované, tedy jedenácté místo. Tu největší parádu si však mladý Brazilec nechal na nedělní sprint. Po opatrném startu se vyhnul kolizi soupeřů a když se vlastními silami dostal před pár dalších soupeřů, najednou kroužil na třetím místě. První stupně vítězů ve formuli 2 v kariéře z toho ale nebyly. Kvůli defektu totiž musel pouhá dvě kola před cílem ze závodu odstoupit.

Piquetovi zůstaly oči pro pláč.

Zatímco Piquetovi zůstaly oči pro pláč, v cíli se naopak mohl hodně radovat jeho týmový parťák. Louis Delétraz si v sobotu vyjel až šestnácté místo a zdálo se, že na bodovanou osmičku to bude mít hodně daleko. Opak však byl pravdou. I on se totiž vyhnul šlamastikám po karambolech ostatních a díky skvělé týmové strategii dokonale využil výjezdu safety car na trať. Jeho vůz totiž dostal "zadarmo" nové pneumatiky a díky tomu se Švýcar nadechl k famózní stíhací jízdě.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Třetí místo Louise je skvělé, i když je mi hodně líto Pedra, protože si opravdu zasloužil dojet na stupních vítězů. I proto, že zajel solidně také v sobotu. Louis jel v neděli výborně. Škoda, že závod nebyl o kousek delší, určitě by se ještě posunul výše. Povedla se nám strategie, reakce týmu byla blesková. Těšíme se na finále příští víkend.“

Jeden soupeř za druhým se musel sklonit před Delétrazovou rychlostí. A když se dostal na čtvrtou pozici, pomohl mu na stupně vítězů už zmíněný defekt Piqueta. Kdo ví, kam by se Louis dostal, pokud by byl závod vypsán o kolo či dvě delší. V každém případě pilot české stáje předvedl jednu z nejúchvatnějších "stíhaček" v celé letošní sezóně formule 2.

Poslední dva závody čekají piloty už příští týden na stejném, byť pro tentokrát pozměněném, okruhu v Bahrajnu. Definitivně se rozhodne i titulu šampióna. Nejblíže k němu má Mick Schumacher, bez šancí není ani Callum Ilott. Už jen matematicky se mohou radovat Schwartzman a Mazepin