Autor Bedny od whisky Miki Ryvola oslaví začátkem dubna osmdesátku
Zdroj: Se svolením František Heřman

Autor Bedny od whisky Miki Ryvola oslaví začátkem dubna osmdesátku

Vytvořeno dne 28.03.2022

„Dneska už mi fóry ňák nejdou přes pysky. Stojí s dlouhou kravatou na bedně vod whisky……“ Kdo by neznal nebo alespoň jednou neslyšel Bednu od whisky, ale také mnohé další trampské písničky Mikiho Ryvoly, které složil sám, nebo se svým bratrem Wabim (Jiřím) Ryvolou. 

12. dubna oslaví Miki Ryvola osmdesátku, proto Supraphon připravil reedici alba Zvláštní znamení touha, coby návrat k ikonické nahrávce naší moderní trampské muziky.

Wabi a Miki Rivolové (Hoboes) ctili prvorepublikovou trampskou tradici, ale neostýchali se přidat ozvěny milovaného Osvobozeného divadla, netradiční kytarové swingové prvky a v textech výtečně překročit odcházející kovbojskou romantiku. Jejich písničky jsou obdivuhodně zapamatovatelné, díky textům mimořádně zpěvné a tematicky tak zajímavé, že jsou vhodné zdaleka nejen na víkend pro ty, kdo vyrážejí do lesů, vod a strání.

Album s původním počtem šestnácti písní prošlo pečlivou zvukovou i grafickou rekonstrukcí. Významným posílením CD i digitální podoby alba je třináct bonusů, vybraných Mirkem Černým. V roce 1981 stál u výchozí podoby alba a nyní ho doplnil na jakési best of, dotažené až do roku 2006. Bohužel již bez Jiřího Wabiho Ryvoly, ale jako dárek k březnovým osmdesátým narozeninám jeho bratra Mirko Mikiho je to muzika v pravém slova smyslu nadčasová. Celkem devětadvacet nesmrtelných písní na CD i digitálně a s originálními šestnácti songy na LP vydává Supraphon.

CD/LP Tunel jménem Čas / Hobo / Jarní kurýr / To zatracený vedro / Cesta na Island / Dům smutný víly / Sochám brečí déšť na obočí / Odjíždím / Song abonenta jihozápadní dráhy / Rezavý šporny / Noc královny Kristiny / Klekání / Tereza / To bude asi tím / Polední Jumbo Jet / Zvláštní znamení touha

CD BONUSY Hejno vran / Bedna vod whisky / Vrbový houštiny / Ze všech chlapů nejšťastnější chlap / Poslední míle / Já jsem tak línej / Hobo a pes / Letokruhy / Samota / Rychlé šípy / Zvláštní znamení woodcraft / Loudavý návraty / Tunel jménem Čas (2016)

 

 

 

Default User Image
Jiří Háva, 28.03.2022 17:46
Nezapomenutelné pecky, opravdu. Mikimu hodně, hodně zdraví do další spousty let !!!