Nestárnoucí Jitka Zelenková znovu slaví 70
Zdroj: herminapress

Nestárnoucí Jitka Zelenková znovu slaví 70

Vytvořeno dne 25.03.2022

Světově proslulá skladba Vincent (Starry Starry Night) dojímá posluchače od roku 1972, kdy ji nazpíval její autor Don McLean. A přesně po padesáti letech se jí svým nezaměnitelným hlasem ujala stálice české hudební scény Jitka Zelenková.

Oslovil ji nejen příběh Vincenta Van Gogha a krásná melodie, ale také český text legendárního Zdeňka Rytíře, který původně vznikl v 70. letech pro Pavla Bobka. Jitka ho přezpívala s laskavým svolením Heleny Rytířové a k singlu vydává také svůj první animovaný videoklip.

Vincent má tři kmotry: režisérku a spisovatelku Helenu Rytířovou, jednoho z nejvýznamnějších malířů současné české tvorby Jana Gemrota a Miroslava Zadáka - majitele společnosti ATT Investments, která se stala generálním partnerem Jitčina letošního narozeninového turné ZNOVU70.

Stálice české hudební scény také znovu oslavuje své jubileum. Narozeninové turné v roce 2020 přerušila pandemie, a tak se Jitka Zelenková rozhodla, že zkrátka bude mít své kulatiny až teď, o dva roky později. Na pražské divadelní jeviště divadla ABC se vrací po téměř čtyřech letech a 15. května představí úspěšný koncertní program s prvotřídními muzikanty, navíc doplněný o speciální hosty.