Bambas, Rázlová, Vítek, Holišová a další: Zdi karlštejnské viděly 150. reprízu oblíbeného muzikálu
Zdroj: herminapress

Bambas, Rázlová, Vítek, Holišová a další: Zdi karlštejnské viděly 150. reprízu oblíbeného muzikálu

Vytvořeno dne 26.08.2022

 

Originální muzikál Noc na Karlštejně zakončil svoje letní hraní na domovské scéně, na hradu Karlštejn. Před tradičně vyprodaným hledištěm se představil 150. reprízou.

Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru 2. července 2016 u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. Inscenace vzbudila zcela mimořádný ohlas. Série vyprodaných představení perly letních scén, jak inscenaci nazvala kritika, získalo nominaci na cenu Thálie pro Hanu Holišovou v úloze Elišky.

„Naše inscenace vtahuje do děje celý hrad, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ vysvětlil nezaměnitelnost představení režisér Václav Knop.

 Kulisu pro romantický příběh s hity Karla Svobody tak v nadcházejícím létě vytvoří hrad Karlštejn, kde skutečně žil a tvořil císař Karel IV. a kde byla natočena slavná filmová předloha.

V muzikálu účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, televizních seriálů a filmů. Patří k nim legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie – Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další.

Představení ve spolupráci se Středočeským krajem a hradem Karlštejn uvádí producent Janis Sidovský.