Bára Kodetová mezi vzácnými orchidejemi vzpomínala na zahradničení svého slavného táty
Zdroj: herminapress

Bára Kodetová mezi vzácnými orchidejemi vzpomínala na zahradničení svého slavného táty

Vytvořeno dne 05.03.2022

 

Herečka Bára Šporclová Kodetová se pro tento rok stala patronkou pražské Botanické zahrady v Troji. Zároveň spolu s Martou Jandovou, Klárou Issovou a Vicou Kerekes zahájily každoroční oblíbenou výstavu orchidejí.

„Botanická zahrada v Tróji patří mezi moje oblíbená místa. S manželem, Pavlem Šporclem, jsme tu kdysi sázeli strom,“ uvedla herečka a prozradila, že lásku ke květinám a zahradničení podělila po svém otci, herci Jiřím Kodetovi. „Táta miloval zahradu a cokoli zasadil, všechno vyrostlo. Ke stáru, když už na tom nebyl zdravotně moc dobře, tak pořád zaléval. Maminka pak chodila a vodu z těch květinových mističek vylévala. A on zase šel a …“ usmívala se při vzpomínce Bára Šporclová Kodetová a slavnostně přestřihla pásku výstavy orchidejí.

Výstava Orchideje šesti světadílů je otevřena denně mimo pondělí a potrvá až do 20. března. Pro návštěvníky, kteří podlehnou kouzlu orchidejí, je opět připraven prodej v zásobním skleníku. K dispozici bude široký sortiment kultivarů i původních druhů orchidejí dovezených přímo z Holandska. Zkušení prodejci poradí vhodné rostliny začátečníkům i pokročilejším pěstitelům.