Zpěvák Martin Pošta pěšky křižuje republiku. Z jeho deníku jsou fanoušci turistiky úplně paf!
Zdroj: herminapress

Zpěvák Martin Pošta pěšky křižuje republiku. Z jeho deníku jsou fanoušci turistiky úplně paf!

Vytvořeno dne 10.06.2022

 

Muzikálový zpěvák Martin Pošta udělal radost všem zapáleným turistům. 15. května odjel na nejzápadnější místo České republiky, aby odtud pěšky vyrazil do nejvýchodnějšího bodu republiky. Má na to 35 dní, momentálně je 25 dní na pouti a v nohách má přes 800 kilometrů.

Martin Pošta putuje Stezkou Českem úplně sám. Mobil zapíná minimálně, jen když se ztratí, fotí nebo potřebuje vyhledat informaci, týkající se výlučně jeho pouti. A pak také, když píše deník na sociální síť. Pro čtenáře obrovská radost.

Nejeden fanoušek netrpělivě každý den otvírá profil Martina Pošty a putuje spolu s ním. Jedině tak můžete spát pod širým nebem v hamace, snídat v šest ráno na zastávce autobusu, dávat si v hospodě životabudič kafe s rumem a pivo, ošetřovat puchýře či zlomit hůlku a rozbít telefon. Ale také potkávat fajn lidi, kteří se s Martinem rozdělí o čokoládu či mu dovolí si nabrat čerstvou vodu. To vše doplněné krásnými fotkami z mobilu.

Martin Pošta zhubl, padají mu kalhoty, fyzička vystoupala do výšin. A psychika? S tou mu pomáhá jeho vnitřní Martin, s kterým debatuje a třídí si myšlenky. Proto žádný kopec není vysoký, žádná cesta není strmá, když prší, má to své kouzlo, a když svítí slunce, je dobře. Tak to má Martin nastavené. Ne nadarmo si v době covidu udělal kurz kouče osobního růstu.

Momentálně se k Poštovi přidal kamarád a putují spolu. A Martin Pošta, v souznění se svým vnitřním já, píše: Musím říct, že je opravdu velký rozdíl jít sám a ve dvou. Jít sám je spíše o hloubání, ve dvou je legrace a hlavně je velmi příjemné ty zážitky společně sdílet.