Břitva a pak facka! Dvě věci, z kterých herce Tomáše Vaňka mrazí
Zdroj: herminapress

Břitva a pak facka! Dvě věci, z kterých herce Tomáše Vaňka mrazí

Vytvořeno dne 26.07.2022

 

Muzikálovému zpěvákovi a herci Tomášovi Vaňkovi během dvou dnů několikrát pořádně zatrnulo. Břitva na krku a pak „průplesk“ od kolegy Václava Šandy není nic příjemného.

Po devíti letech se Tomáš Vaněk loučil se svojí rolí Claudia ve hře Mnoho povyku pro nic na Letních shakespearovských hrách. Na derniéru chtěl být šik, proto se svěřil do rukou odborníků. Ke slovu přišla i břitva. „Tu nemám rád. Začne pracovat fantazie a vidím se s prořízlým hrdlem jako někde v hororu. Naskočí mi vždycky husí kůže,“ otřásl se Tomáš, který hned druhý den naposledy zažil situaci, kdy mu „husina“ naskakovala po celých devět let. Profackoval ho kolega!

„Facka staženou rukavicí je historické gesto vyzývající k souboji, a protože jsme v komediálním žánru, můžeme si dovolit to všechno udělat větší. Už ani nevím, čí to byl kdysi nápad, mě takhle profackovat, ale funguje to, lidi se baví a já při tom vůbec netrpím. Když si ale vzpomenu před lety na noční zkoušky a opakování téhle scény několikrát po sobě, kdy Jirka Menzel na Vaška Jílka pořvával "přidej", jednou jsem si odnášel i docela rudý otisk na tváři. Ale pro divadlo cokoliv,“ usmíval se sympatický zpěvák.

Kupodivu pražská derniéra komedie Mnoho povyku pro nic na Letních shakespearovských hrách proběhla bez větších vtípků. „Měli jsme několik herců na záskok a nechtěli jsme je moc mást jiným textem, jiným aranžmá. Navíc za celých devět sezón jsme si vtipných příhod na scéně užili opravdu dost. Bylo to krásné,“ uvedl Tomáš Vaněk a zavzpomínal na režiséra Jiřího Menzela. „Měl jsem tu čest Jirkovi Menzelovi tykat. Byl to neuvěřitelně laskavý člověk, jeden z největších a zároveň nejobyčejnějších, jaké jsem potkal. Jako režisér nerad zkoušel dlouho, ale zkoušky byly o to intenzivnější a od začátku věděl, čeho chce dosáhnout. Vzpomínky na něj jsou nesmazatelné.“