Bulka na krku, únava a další příznaky! Zpěvačka Petra Slaninová bojuje s chronickou lymfatickou leukemií
Zdroj: herminapress

Bulka na krku, únava a další příznaky! Zpěvačka Petra Slaninová bojuje s chronickou lymfatickou leukemií

Vytvořeno dne 18.05.2022

 

Zpěvačka Petra Slaninová momentálně prožívá období jako na houpačce, na straně jedné zkouší krásnou roli farářovy Cecilky v chystaném v muzikálu Slunce, seno jahody a na straně druhé běhá po doktorech. A její nemoc není vůbec žádná legrace.

„Na své narozeniny, 12. ledna, jsem si na krku nasahala bulku. Hned jsem běžela k doktorovi a po krevních testech mi oznámili, že mám pravděpodobně chronickou lymfatickou leukemii (CLL). Se mnou se nedělo nic zásadního do té doby, než se mi na těle začaly dělat modřiny a krvavé flíčky. Pak mi začala i téct krev z nosu. Okamžitě jsem jela do nemocnice a už se mi tam nechali. K té CLL mi ještě zjistili, že mám strašně málo krevních destiček, a to znamená, že se krev vůbec nesráží a mohu i vykrvácet. Nasadili mi bioléčbu, což je taková jemná chemoterapie. Ještě mě čekají asi čtyři infuze a pak budu brát léky. Nebrání mi to pracovat, jen občas si potřebuji během dne na chvíli lehnout a dát si šlofíka. Večer chodím spát s dětmi a věřte, že usínám jako první,“ popsala Petra Slaninová svoje zdravotní problémy na setkání herců z muzikálu Slunce, seno, jahody v restauraci věhlasného kuchaře Jaroslava Sapíka v Klokočné.

Zpěvačka v chystaném muzikálu hraje farářovu Cecilku a náležitě si to užívá. „Jaká je Cecilka ve filmu, taková je i v muzikálu Ondry Brzobohatého. Máme tam pěknou písničku s Kelišovou a farářem. A přestože to měla být netančící role, skončili jsme s malou choreografií. Jen mě mrzí, že tam není ta scéna z jezu „jako můj nebožtík Álois“, smála se Petra Slaninová a dodala, že radost jí dělá její sedmiletá dcera Sára, která v novácké Ordinace dostala roli vnučky primáře Mázla (Petra Rychlého) a potom také dětský herec Tadeáš Freja. „Učím také zpěv a Tadeáš patří k mým žákům. Chodí ke mně krátce a hned získal krásnou roli malého Jirky v Slunci, senu. Je to skvělé, to jsou okamžiky, kdy na svou nemoc zapomínám,“ uvedla Petra Slaninová, kterou spolu s ostatními zpěváky a herci uvidíte od 16. června v muzikálu Slunce, seno, jahody v Hudebním divadle Karlín.