To chcete! Slyšet hity kapely Queen "Pod širým nebem"

To chcete! Slyšet hity kapely Queen "Pod širým nebem"

Vytvořeno dne 22.07.2020
Autor Redakce

Zatímco loni touto dobou vystupovali QUEENIE jako vůbec první česká kapela a první tribute band na slavném Montreux Jazz Festival, kde v 80. letech vystupovali například samotní Queen – a loni třeba i Elton John, Sting, Tome Jones a další, letos odstartovala skupina v čele s Michaelem Kluchem letní ope-air konerty „Pod širým nebem“.

První z koncertů se konal na zámku v jihočeském Jindřichově Hradci a byl velmi úspěšný.

„Zahajovali jsme symbolicky na místě, kde jsme loňský ročník tohoto turné shodou okolností zakončovali a na našich sólo koncertech, kdy nepočítáme různé festivaly a slavnosti, nás vidělo přes 45 000 diváků. Zatímco někteří pořadatelé rušili letos některé festivaly a dokonce i koncerty umělců zvučných jmen, my jsme odpálili desetikoncertní letní tour, kde nás očekávají tisíce fanoušků,“ říká s nadšením frontman QUEENIE Michael Kluch.

Jen na zámku v Jindřichově Hradci, kde byla už díky atmosféře historického hradu a zámku skvělá atmosféra, přišlo téměř 1000 diváků. Další úspěšný koncert byl o víkendu na Výstavišti Praha.

Letošní tour unikátní české kapely je zajímavé i tím, že kromě obnoveného playlistu veze s sebou kulisy, které téměř 1:1 odpovídají scéně, jenž Queen měli ve videoklipu The Miracle. „Je to vůbec poprvé, co tuto scénu vezeme na open-airové koncerty a poprvé, kdy ji vezeme mimo Brno, kde jsme ji v posledních dvou letech prezentovali na našich tamních vánočních koncertech,“ prozradil Michael Kluch, který byl mj. vloni nominován na Cenu Thálie za roli Freddie Mercuryho v muzikálu Freddie.

Dalšími městy, která budou zastávkou letní tour „Pod širým nebem“, jsou už 20. července Český Krumlov, následně pak Mikulov, Loket, Praha (Křižíkova Fontána s vodními kompozicemi), Sychrov, Litomyšl, Olomouc, Ostrava, a také se představí 2 krát v Brně.

"Diváci se mají opravdu na co těšit. V rámci korona-pauzy už bylo odpočinku dost. My jsme nabití energií, kterou teď předáváme dál našim fanouškům a divákům. A samozřejmě se těšíme na dva zářijové a jeden prosincový unikátní mega koncerty do pražské O2 areny, které budou ve formě a podobě, jaká zde nemá obdoby. Stále i na ně lze sehnat ještě vstupenky. Letní open-air koncerty jsou takovým drobným ´předkrmem´ toho, co pak tisíce fanoušků zažijí v pražské Vysočanské hale,“ doplnil Kluch.