Chcete slyšet nejhorší zpěv všech dob? Bára Štěpánová vám ho předvede
Zdroj: herminapress

Chcete slyšet nejhorší zpěv všech dob? Bára Štěpánová vám ho předvede

Vytvořeno dne 18.11.2021

 

Jaké to je, být nejhorší zpěvačkou všech dob? Nová hudební komedie amerického dramatika Stephena Temperleye vám na tuto otázku odpoví. Divadlo Ungelt nazkoušelo v režii Martina Čičváka hru Krásná vzpomínka. 

V hlavních rolích se představí bravurní Ondřej Brousek, coby Cosmé McMoon, hráč na piano, který doprovází ne tak docela dobře zpívající Florence Foster Jenkinsovou, které se herecky chopila Bára Štěpánová.

„Florence Foster Jenkinsová si myslela, že umí zpívat, jenže ne všichni měli podobný názor jako ona. Pár lekcí operního zpěvu za sebou mám. V této hře zpívám árie, které samy o sobě jsou dost náročné, ale problém je v tom, že je mám zpívat falešně. Kde kdo by řekl, že to není nic složitého zpívat špatně, ovšem pro člověka, co zpívat umí, je to také dost oříšek.“

Peníze a chuť zpívat Jenkinsovou zavedly až na samotný vrchol pěvecké kariéry a zazpívala v koncertní síni Carnegie Hall. Jak se s tímto nelehkým úkolem Bára Štěpánová a Ondřej Brousek poperou, uvidíte v Divadle Ungelt už 30. 11 2021, kdy je naplánovaná premiéra.

Hru a novou inscenaci Ungeltu přibližuje také umělecký šéf a dramaturg Pavel Ondruch: „Hra Krásná vzpomínka z roku 2005 má v podtitulu ‚Fantazie na život Florence Foster Jenkinsové' a často je proto spojována se slavnějším a spektakulárnějším zpracováním života této pěvkyně od Petera Quiltera. Quilterova Je úchvatná! měla světovou premiéru ve stejném roce jako Temperleyho Krásná vzpomínka – 2005. A tak zatímco Quilter sbíral ocenění za svou komedii v Londýně, Temperley zažíval ohromný úspěch v New Yorku na Broadwayi. A to nejen divácký (o inscenaci se psalo jako o tom nejvtipnějším, co současná Broadway nabízí), ale i kritický (nominace na Cenu Tony i Drama Desk Award). Diváci v osobitém podání Báry Štěpánové uslyší nejslavnější sopránové árie včetně například koloraturní Mozartovy Královny noci či Gounodovy Ave Maria. Na roli Cosmy McMoona jsme získali všestranného Ondřeje Brouska. Nadaný herec a hudebník Báru Štěpánovou živě doprovodí na piano. Pod vedením režiséra Martina Čičváka, s nímž je sehraný již z Divadla na Vinohradech, tak konečně dostane komorní příležitost vytvořit mnohovrstevnatou hudebně-dramatickou kreaci. Unikátní večer, při němž je ‚nejdůležitější hudba, kterou člověk slyší ve své hlavě' zaručuje naprosto nevídaný zážitek…“