Dan Hůlka oslavil státní svátek písní Karla Černocha, který za ní musel vrátit ocenění
Zdroj: herminapress

Dan Hůlka oslavil státní svátek písní Karla Černocha, který za ní musel vrátit ocenění

Vytvořeno dne 28.10.2020

Zpěvák Daniel Hůlka se dneska chystá na Pražský hrad, aby vrátil státní vyznamenání udělené minulý rok prezidentem Zemanem. jak uvedl na sociální síti, tímto činem by rád vyjádřil svůj nesouhlas s postupy vlády a jednáním vládních činitelů a čelních představitelů naší země a se zneužíváním koronavirové krize k zastrašování, manipulaci a omezování práv a svobod občanů České republiky.

 K příležitosti oslav státního svátku si nachystal také hudební překvapení.Některé písně nesou poselství, pro které mohou být zakazovány. Jako třeba Píseň o mé zemi. Karel Černoch s Pavlem Žákem ji napsali jako protest proti okupaci naší země v roce 1968. Když s ní Karel vyhrál Bratislavskou lyru, bylo mu zakázáno zpívat. Aby svým umem mohl opět rozdávat radost, musel se od poselství písně veřejně distancovat a udělené ocenění vrátit.

Cítím, že poselství Písně o mé zemi opět ožívá. Proto jsem se rozhodl ji dnes připomenout. Povedlo se mi to díky týmu skvělých hudebníků pod vedením Petra Tomečka. Všem zúčastněným moc děkuji.

Žijme, zpívejme a neztrácejme lidskou tvář,“ vysvětlil Daniel Hůlka pohnutky, které ho vedly k tomuto činu.

 

 

 

Default User Image
Jirásek, 28.10.2020 12:13
Hůlko, ty jsi idiot. Ne to vyznamenání, to by se nemělo dávat skoro vůbec, ale omezování svobod? Měl jsi malér se zdravím v cizine, protože jsi pako a nyní, když je třeba chránit lidi tak je to omezování svobody? Herci, hospodští a zbyteční sportovci by mohli jít pracovat a ne se flákat. Opravdu je to nepotřebná práce. Ano, je to také trochu potřeba se pobavit. Nedávat to však nad ostatní hodnoty. Rozlezli jste se , 18-tiletá celebrita na fotce je víc než pracující občan. Ale cítit se ukřivděni? Tito lidé přebírají pouze peníze od druhých lidí. V radiu stále kolik se to hrálo nebo Píšková. Co je nám do toho.K tvému vyznamenání: Za co vlastně??? Vyrobil jsi něco pro stát? Já bych se styděl za vyznamenání za otvírání pusy.
Default User Image
Kateřina , 05.11.2020 08:49
Děkuji za názor. Každý je odpovědný za to co dělá a říká a ponese následky.
Default User Image
Martin Havlan, 05.11.2020 09:05
Jako dítě,když jsem se účastnil jedné charitativní akce(rok1997) zde vystupoval i Daniel Hůlka ...jelikož na akci byli děti z dětských domovů a různých ústavů pro postižené ,čekal bych ,že celebrity zde se budou chovat přátelsky a svým způsobem citlivě. Namísto toho jsme se do kamery dočkali "fakáčů" a kdejakych pošklebků od tohoto "frajera" idiot,bezcitný a omezený blbecek,který jediné co umí tak možná zpívat..žádné vyznamenání bych mu nikdy nedal,u