Daniel Landa se pochlubil novým albem. Kmotrem mu byl Ondřej Soukup
Zdroj: herminapress

Daniel Landa se pochlubil novým albem. Kmotrem mu byl Ondřej Soukup

Vytvořeno dne 01.06.2023

Hudební skladatel, textař a rockový zpěvák Daniel Landa vydává po dlouhé tvůrčí přestávce nové album. Minový pole v tom nejlepším navazuje na Landova nejvydařenější alba.

Autorem hudby, textů a aranží všech písní na albu Minový pole je tradičně sám Daniel Landa. Skladby tvoří pospolu nerozlučitelný celek, byť na album zařadil i singly vydané v poslední době: Anička Malinová, Blanický manifest, Ukolébavka a Hoří horizont. Posledně jmenovanou skladbu však Landa se svým týmem natočil ve zcela nové podobě. 

„Po poslechu Minovýho pole v Danově domácím studiu jsem pochopil, proč cesta k němu musela trvat dlouhých osm let od předešlého alba Žito, a dokonce čtrnáct let od posledního typicky landovského Nigreda. Minový pole není jen hudebně i textově strhující dílo. Je to zpráva o stavu společnosti a světa od člověka, který ve svém životě a tvorbě sice vyvolal nejeden konflikt a rozbouřil mnoho emocí, ale jako jeden z mála nikdy neuhnul ze svojí cesty, a proto mu lze uvěřit slova: ‚Ten, kdo se nevzdá/Napije se z grálu/Vyryje svý jméno/Do koruny králů‘,“ komentuje nové album ředitel vydavatelství Warner Music Czech Republic Vladimír Kočandrle.

Album nese všechny rozpoznávací znaky Landovy tvorby: silné protestsongy, rockové balady a jeho nezaměnitelný valčík. Vymyká se jakémukoli paušalizujícímu hodnocení. Sám Landa říká: „Moje jediné přání je, aby si Minový pole lidi poslechli vcelku. Od začátku až do konce...“

Daniel Landa naživo představí svoje nové písně spolu s mnoha hity, které zkomponoval a nazpíval za uplynulých více než 30 let, na koncertu v O2 areně 4. listopadu letošního roku.

Daniel Landa je hudební skladatel, textař, rockový zpěvák a mentální kouč. Svoji hudební dráhu započal ve skupině Orlík (1988 – 1991), která se po vydání druhého alba rozešla a Landa od té doby vystupuje jako sólový umělec. Na svém kontě má nespočet ocenění v anketách popularity a Zlatých, Platinových a Multiplatinových desek. Jako muzikálový autor debutoval s Krysařem, jehož dvoutisící představení se odehrálo v roce 2023. K jeho dalším velmi úspěšným muzikálům patří Touha a Tajemství. Jako herec se objevil např. ve výrazných rolích ve filmech Černí baroni a Proč?. Jeho posledními hereckými úlohami byli Alex v černé komedii Tacho a Emanuel Moravec v díle Den po Mnichovu ceněného televizního cyklu České století.