David Gránský poprvé s mladším bráškou na jevišti! Dojatá maminka si na premiéru chystá vagon kapesníků
Zdroj: herminapress

David Gránský poprvé s mladším bráškou na jevišti! Dojatá maminka si na premiéru chystá vagon kapesníků

Vytvořeno dne 28.05.2020

Herec a zpěvák David Gránský (28) začal svoji kariéru v 15 letech v hudební soutěži, jako student prvního ročníku státní konzervatoře obor herectví. Úplně stejně je na tom nyní jeho bratr Tom Sean (15), student téže školy a oboru. Oba jsme zastihli na kostýmové zkoušce muzikálu Cyrano, které Divadélko Radka Brzobohatého uvede po prázdninách ve Strašnickém divadle.

„Tom kvůli koronaviru nechodí do školy. Navrhl jsem mu, ať tedy se mnou chodí na zkoušky, ať vidí, jak divadlo funguje, jak pracují jiní herci, jak pracuje Hana Gregorová coby režisérka. A jednou paní Gregorová nabídla Tomášovi roli mušketýra. Byl z toho celý odvařený. A co potom máma! Ta už teď „slibuje“, že celou premiéru probrečí,“ smál se David Gránský.

Pro oba bratry, Davida a mladšího Toma, je obrovský zážitek stát spolu na jevišti.

Pro oba bratry je to obrovský zážitek stát spolu na jevišti a navíc v tak krásném a romantickém příběhu jako je Cyrano, ke které hudbu napsal Ondřej Gregor Brzobohatý a text Lubomír Feldek. 

Tom Sean prozradil, že se od Davida naučil pokoře a na nějakou jeho „špatnou“ vlastnost si před bráchou náhle nemohl vzpomenout. „Od mala jsem viděl, jak David zpívá, hraje, točí a teď mám první divadelní roli a hned s bráchou. Odkoukal jsem od něj pokoru. A něco špatného? Teď mi nic zrovna nenapadá,“ usmíval se rozpačitě Tom.

David ho tedy doplnil: „Nepovažuji to přímo za špatné, ale v jeho věku jsem si říkal, že to nikdy nebudu dělat, ale občas se teď k tomu skloním. Nikdy jsem si třeba nepředstavoval, že budu točit reklamu či podporovat nějaký výrobek na Instagramu. Ale některé věci se i pro peníze musí dělat,“ přiznal David Gránský a dodal: „To ale vůbec nesouvisí s Divadélkem. To je pro mne srdeční záležitost, tady nejde vůbec o peníze. Tady to miluji.“

Premiéru bude mít muzikál Cyrano 16. září a 17. září 2020 a uvidíte Evu Burešovou, Davida Gránského, Vojtu Eflera, Miroslava Šimůnka, Hanu Gregorovou, Irenu Máchovou, Dominiku Býmovou, Vilemínu Marhoulovou, Martina Sochora, Jirku Chvalovského, Miloše Nejedlého, Radka Bara, Marcela Holečka a eléva Toma Seana.