Nad Vranovem létalo UFO! Účastníky blízkého setkání byla posádka bojového vrtulníku
Zdroj: Se svolením VAC - Vachler Art Company

Nad Vranovem létalo UFO! Účastníky blízkého setkání byla posádka bojového vrtulníku

Vytvořeno dne 07.01.2022

Typ neidentifikovatelných létajících objektů, pořízených americkou armádou v roce 2004 a 2015, zveřejněných v roce 2017 s kódovým označením FLIR1 a GOFAST (pro svůj tvar přezdívaný TIC-TAC), létal v bývalém socialistickém Československu už před téměř dvaceti lety. Přímými účastníky blízkého setkání byli členové posádky bojového vrtulníku - dnes důstojníci ve výslužbě - generálmajor Čestmír Tesařík, a podplukovník Ivan Pospíchal.

K setkání došlo v červenci roku 1987 na jihu Moravy, kdy posádka vojenského vrtulníku MI-24 dostala pokyn identifikovat a případně eliminovat objekt, který narušil vzdušný prostor státní hranice se sousedním Rakouskem. Podle svědectví zmíněných členů posádky, velitele Čestmíra Tesaříka a operátora Ivana Pospíchala, došlo k setkání s bezkřídlým objektem, který se tvarem, velikostí i pohybem velmi podobal objektům sledovaných americkými stíhačkami F/A-18F Super Hornet v roce 2004 (a později 2015).

Podplukovník Ivan Pospíchal popisuje objekt:“ Mně připadal jako doutník v obalu, bez okýnek, žádný křídla, stříbrný, deset patnáct metrů…“  Tedy takřka totožně jako americkým pilotům. O pohybu objektů v USA v seriálu svědčí i Kevin Day, americký radarový operátor vojenské lodě USS Princeton, která byla součástí flotily USS Nimitz Carrier Strike Group. V roce 2004 opakovaně zaznamenal pohyb těchto neznámých objektů.

Československá posádka v roce 1987 vyhodnotila rozkaz střílet po objektu jako velmi rizikový a neuposlechla. Generálmajor Tesařík na krizový moment nad Vranovskou přehradou vzpomíná: „My jsme nevěděli, co to je, neidentifikovali jsme žádný imatrikulačky… Nemohli jsme po něm střílet, pod náma byla přehrada plná lidí… To vás přejdou chutě na nějakou střelbu … I když nám dvakrát přišel příkaz pálit po tomto objektu…"

Tvůrci šestidílné minisérie Přísně tajné UFO projekty: Odtajněno natočili exkluzivní rozhovory s oběma zmíněnými členy posádky vrtulníku. Jak dopadla vzdušná honička, v jakém okamžiku dostal velitel rozkaz k palbě? Jak neznámý objekt na pronásledování reagoval?  Nezodpovězenou otázkou stále zůstává, co na obloze v tak velkém časovém rozpětí mezi událostmi v Evropě a v USA vojáci viděli? Byl to tentýž typ řízeného plavidla?

„UFO existuje, neboť sám jsem ho viděl na vzdálenost pár desítek metrů za krásného slunného dne s dalšími svědky,” říká režisér seriálu Petr Vachler. „I proto jsem se pustil do této série. Objekty typu TIC-TAC, velké asi jako školní autobus, létají dávno po celém světě. Jen se to tají, ale ne v našem novém seriálu.“

Dokumentární minisérie Přísně tajné UFO projekty: Odtajněno vyrobená českými tvůrci ve společnosti VAC - Vachler Art Company pro Sky History a Netflix přichází mimo jiné s odhalením propojující dvě pozorování UFO na opačných stranách planety a oddělené zhruba dvaceti lety.

 

 

 

Default User Image
Radek, 08.01.2022 14:39
Kecy a kecy, měli by je nechat vyšetřit. Nechápu jak ne opilí mohli necjat řidit vrtulňík
Default User Image
Dusan, 08.01.2022 16:01
Ano někteří slabomyslní jež mají rozum zafixovaný ze socialních sítí nejsou schopni pochopit tuto pravdu o UFO.
Default User Image
no name, 08.01.2022 17:56
kdysi dávno jedno spadlo - posádka byla napadena lidmi poslanými na to místo církví svatou.......Dokonce se o tom dochoval zápis a díky jedné moc šikovné tkadleně zřejmě ještě ručně vyšívaný šátek, ubrus, kobereček .....???? Mnoho let ležela ta knížka dlouho zapomenutá s několika dalšími na půdě kostela.....jednoho dne se do toho pan Farář podíval a jel se na místo té nehody podívat......dle jeho vzpomínek si odtud něco přivezl - jak později napsal - přeci jsem je tam nemohl samotné bez pomoci nechat.
Default User Image
Ota Pacovský, 08.01.2022 18:26
Moc tomu nevěřím.Buď je to snaha obrátit dnešní poměry úplně jiným směrem nebo shluk mraků mohl způsobit různé vidiny.Ale odborník nejsem.Jen se divím a ptám se proč,ještě se nenašla žádná ztroskotaná raketa,nebo alespoň kousek něčeho,co zaručeně nemůže pocházet z naší planety.Jsem ale laik.
Default User Image
RADKA SAMKOVA, 08.01.2022 23:29
Vidiny ?Lidé v naší vesnici (jsme u přehrady Vranova) to viděli ,takže jedině,že by měli všichni davovou psychózu.
Default User Image
Jaromír Landa, 08.01.2022 20:17
Ano, pan Vachler má pravdu. UFO existuje.... do té doby, než je objekt identifikován, protože UFO je zkratka pro neidentifikovatelnýletící objekt?