Dnes by oslavil 90. narozeniny Radoslav Brzobohatý, jeden z nejoblíbenějších československých herců
Zdroj: herminapress

Dnes by oslavil 90. narozeniny Radoslav Brzobohatý, jeden z nejoblíbenějších československých herců

Vytvořeno dne 13.09.2022

13. září 1932 se narodil hrdý Valach, jeden z nejoblíbenějších herců, Radoslav Brzobohatý. Dnes by slavil 90. narozeniny. Zemřel před deseti lety, den před svými 80. narozeninami

Syn Ondřej Gregor Brzobohatý na tento den vzpomíná: „Pamatuji si to přesně. Probudil jsem se, měl jsem asi dvacet nepřijatých rozhovorů od sestry Roly. Volal jsem jí zpátky a Ondro, jeď rychle do Ikemu, tátu tam vezou, něco se děje. Sbalil jsem se a jel jsem. Tenkrát jsem točil Gympl, telefonoval jsem hned na produkci, že nepřijdu nebo že přijdu později, když bude všechno v pohodě. A pak mi volal  David Klein, syn Dušana Kleina, a ta věta zněla přesně takhle: Zdravím vás, Ondřeji, je mi to moc líto, ale vašeho tatínka se nám nepodařilo zachránit. Pořád mi chybí, jen čas a určitý klid mě dovedl k tomu, že jsem to přijal," uvedl v pořadu Face To Face syn Ondřej Gregor Brzobohatý. "Táta měl obrovitánské charisma a to herec potřebuje mít. Když jsem se ho ptal na nějaké herecké rady, řekl: Hlavně rychle a nahlas. Jsem na něj hrdý".

Apl_Bann_Sanov

Radoslav Brzobohatý byl oblíbený divadelní a filmový herec. Diváci ho dodnes obdivují ve filmech Atentát, Všichni dobří rodáci, Sněženky a machři, Ucho, Pěnička a Paraplíčko, zlého čaroděje Mrakomora si zahrál v pohádce Princ a Večernice. Nezapomenutelný je jeho F.L. Věk.

Radoslav Brzobohatý byl třikrát ženatý. Druhou manželkou byla Jiřina Bohdalová a třetí Hana Gregorová, s kterou měl syna Ondřeje.