Vítězce soutěže Anděl mezi zdravotníky předaly hlavní výhru moderátorské legendy. Jaké jsou dámy řidičky?
Zdroj: herminapress

Vítězce soutěže Anděl mezi zdravotníky předaly hlavní výhru moderátorské legendy. Jaké jsou dámy řidičky?

Vytvořeno dne 13.09.2022

Krásnou tečku za letošním ročníkem soutěže Anděl mezi zdravotníky zažila vítězka MUDr. Marta Vachová z Krajské zdravotní a.s. – Nemocnice Teplice. Nejenže si přebrala svoji hlavní výhru automobil KIA Ceed, ale také jí ředitel soutěže David Novotný splnil velké přání. Marta Vachová prozradila, že měla ráda televizní hlasatelky a proto jí auto předaly dvě moderátorské legendy, Saskia Burešová a Marie Tomsová.

Saskia Burešová si auto, které vítězce zapůjčila společnost Autobond group s podporou KIA Česká republika, se zájmem prohlédla. Vždyť KIU měli doma a byli s ní velice spokojeni. „Řidičák mám, trošku jsem i jezdila, ale když manžel viděl, jak jsem nezkušená, tak mne radši všude vozil. Ale upřímně, na akce pro mne pošlou auto, po Praze se nejlépe pohybuji městskou dopravou a už bych si ani v těchto letech a v tomto provozu řídit auto netroufla,“ uvedla Saskia Burešová, která se velice ráda seznámila s vítězkou soutěže Anděl mezi zdravotníky, Martou Vachovou. Na adresu zdravotníků složila poklonu. „Moc si jich vážím, protože mi v životě mnohokrát pomohli. Naposledy snad pan profesor Neužil, kardiolog, ale on je srdcař nejen tím, co dělá a umí, ale i srdcař ve své povaze. Když jsem k němu šla na operaci arytmie, dodával mi takovou odvahu, že jsem neměla nejmenší obavy.“

Moderátorka Marie Tomsová o sobě tvrdí, že je zodpovědná řidička, dodržující všechny silniční předpisy, protože privilegia, která měla z dob své televizní popularity, jsou dávno pryč. „Tenkrát jsem stáhla okénko a příslušník mi jen řekl: Jé, vy jste mi hlásila Večerníčka, tak jeďte. Ale to už je dávná minulost. Jezdila jsem auty různých značek a bohužel jsem skoro každé auto nabourala. Jednou jsem v noci při odbočování přehlédla tramvaj. Ta nás trefila na sloupek a udělala z auta takový rohlík. Naštěstí se nám nic nestalo. Ale úsměvné bylo, že se to stalo v době, kdy jsem namluvila reklamu, a slogan zněl: Rexona vás vždycky podrží. A při té bouračce, kdy jsem zároveň zablokovala asi osm tramvajových souprav, vylezl řidič z té poslední, poznal mne a jen utrousil: Hm, tak Rexona vás nepodržela, co“.

Paní primářka Vachová auto řídí často a ráda a na nové auto byla zvědavá. Při jízdě si pouští muziku a občas na to i doplatí. „Když spěchám, většinou si pouštím svižný rock, pak občas překročím rychlost a chodí mi pokuty. Ale jinak si dávám pozor. Dvakrát jsem poskytovala první pomoc při nehodě, motorkář naštěstí přežil, řidiči auta ve škarpě jsem už bohužel pomoci nemohla. Ještě za studií v Plzni jsem přivydělávala tím, že jsem chodila učit první pomoc do autoškoly. Což pro dvacetiletou dívku, když se postaví před třídu motorkářů, byl křest ohněm,“ usmívala se sympatická lékařka, které k vítězství v soutěži Anděl mezi zdravotníky gratulují i její pacienti v centru pro léčbu roztroušené sklerózy v teplické nemocnici. „Je to příjemné. Centrum se zviditelňuje, zvýšilo to i důvěru klientů k nám. Pacienti jsou rádi, že se u nás léčí.“

U předání auta se ještě sešli zpěvačka Heidi Janků, herečka Ivana Jirešová a Man of the Year 2022 Dominik Chabr. Ředitel soutěže David Novotný byl spokojený, že se výhra paní doktorce líbila. „Musím poděkovat, že společnost Autobond group s podporou KIA Česká republika zapůjčila vítězce krásné auto. Paní doktorka Vachová jistě vůz využije a celý rok bude reprezentovat soutěž Anděl mezi zdravotníky na svých cestách,“ uvedl David Novotný a pozval MUDr. Martu Vachovou na finále dalšího ročníku projektu Anděl mezi zdravotníky, který se bude konat v srpnu 2023 opět v Městském divadle v Náchodě.