Dnes slaví kulaté narozeniny Jaroslav Němeček, autor slavného Čtyřlístku
Zdroj: herminapress

Dnes slaví kulaté narozeniny Jaroslav Němeček, autor slavného Čtyřlístku

Vytvořeno dne 20.02.2024

Dnes, 20. února, mohou hrdinové z Třeskoprsk vědátor Myšpulín, psí slečna Fifinka, zajíček Pinďa i prasátko Bobík gratulovat svému „otci“ ilustrátorovi Jaroslavovi Němečkovi. Ten slaví krásných 80 let.

Přestože má Jaroslav Němeček na svém kontě i jiné komiksy, Čtyřlístek bezkonkurenčně vede. Spolupracoval na něm s manželkou Lucií a po té i s dalšími spolupracovníky.

Slavná zvířátka rodiče Němečkovi vymýšleli zejména pro svého syna. „Nejdřív jsme vymysleli figurky, o půlhodiny později pak během chvíle jejich jména. Manželka je autorkou Fifinky a Myšpulína – ten dostal jméno podle stromu mišpule. Já vymyslel Bobíka a Pinďu. Bobík je prasátko, a to se podle mě jinak jmenovat nemůže. Byl bych nerad, aby v tom někdo hledal jinotaje,” uvedl autor při oslavě padesátin Čtyřlístku v roce 2019.

Nyní se slavný Čtyřlístek objevil také ve Večerníčku. Hlavním hrdinům propůjčily hlas osobnosti známé z celovečerního filmu. Fifinka promluví hlasem Terezy Bebarové, Myšpulína namluvil Jiří Ployhar, Pinďu Jan Maxián a Bobíka Bohdan Tůma. Příběhy doprovodí vyprávěním Miroslav Táborský.