Dobrodružná dovolená Honzy Dědka s přítelkyní Terezou v Gruzii. Byl to kompromis!
Zdroj: herminapress

Dobrodružná dovolená Honzy Dědka s přítelkyní Terezou v Gruzii. Byl to kompromis!

Vytvořeno dne 22.08.2022

Zatímco na Primě stále ještě běžely premiérové díly Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka, které předtočil na počátku léta, poznával Honza Dědek krásy Kavkazu. O místě, kde plánoval hodit za hlavu všechny pracovní povinnosti, s přítelkyní Terezou před cestou debatovali.

„Původně jsem navrhoval Island, ale protože tam se teď teplota pohybuje okolo deseti stupňů nad nulou, Tereza vyhodnotila, že léto netrvá moc dlouho a Island se jí nezdál jako pravá letní destinace. Navrhovala Albánii, kde je 35 stupňů i víc, ale to jsem zase já vyhodnotil, že není pro moje temporytmy. A tak jsme se nakonec shodli na Gruzii,“ vysvětluje Honza Dědek, jak došlo k rozhodnutí strávit dovolenou u východního okraje Černého moře.

Z Gruzie si přivezl i jeden adrenalinový zážitek. „Pro mě byl velký adrenalin v městečku Omalo, kam jsme přijeli po pěti hodinách terénní jízdou. U něj jsou další vesničky v horách, kam můžete dojít celodenním výletem pěšky nebo si pronajmout koně. Já jsem nikdy na koni neseděl, ale Tereza jezdívala, a tak si ty koně chtěla půjčit. Pořád na mě ale musela čekat. Jel jsem asi šest hodin na něčem, co se podle mě naprosto nedá ovládat. Pedály, brzda, nic tam takového není. Neustále se pásl, a když se napásl a zjistil, že jsme pozadu, rozklusal se, takže já jsem se na něm natřásal jako pytel brambor. Je to něco, co naprosto neposlouchá. A pak jsem se den nemohl postavit na vlastní nohy. Kovboj ze mne asi nebude,“ uznává moderátor.

Přestože dvojici Gruzie nepřestávala překvapovat krásou přírody i kontrastováním moderního světa s životním stylem, který se zapomněl hluboko v minulém století, o jedno překvapení se jim postaralo nečekané setkání s krajankou. „Byli jsme ve středověkém městečku Mestia, odkud se pořádají treky do okolí pro ty, co si ráno dají batoh na záda a jdou na celodenní túru. Nad městem je vyhlídka, dojít k ní znamená překonat devítisetmetrové převýšení. Ale pak vyjdete z lesa a před vámi se otevřou nádherná panoramata. Vylezli jsme tam v poledne po téměř pětihodinové cestě celí zpocení, když k nám přišla paní, promluvila česky a ukázala mi na mobilu fotku z natáčení Pohádkových 7 pádů, na kterých letos byla namísto své nemocné maminky. Že si budu dělat selfíčka s divačkou v Gruzii v místě, které není Čechy zrovna vyhledávané, to by mě ve snu nenapadlo,“ usmívá se při vzpomínce na překvapivé setkání Honza Dědek

Dovolená, během které se s přítelkyní navzdory původně rozdílným představám ani jednou nepohádali, je čerstvě pryč. Jakmile Honza Dědek přistál v Praze, přistály i pracovní povinnosti. „Natáčíme nové díly 7 pádů pro podzimní sezónu. Stěhujeme se z původních prostor Malostranské besedy do nových, do Švandova divadla. Nechtěl jsem Besedu opouštět, mám ji rád, má pro mě neuvěřitelného genia loci, ale chci mít v pořadu živou kapelu. A hned v prvním díle zahraje Lucie se symfonickým orchestrem a na to se vážně těším,“ slibuje Honza Dědek