Šárka Trčková s číslem deset má hned dva fanoušky. Palce jí drží zpěvák Peter Pecha a epidemiolog  Prymula
Zdroj: herminapress

Šárka Trčková s číslem deset má hned dva fanoušky. Palce jí drží zpěvák Peter Pecha a epidemiolog Prymula

Vytvořeno dne 21.08.2022

10. Šárka Trčková - 51 let, Městská nemocnice Ostrava, staniční sestra, Neurochirurgie JIP

Šárka Trčková pracuje ve zdravotnictví téměř 30 let. Po gymnáziu se nedostala na medicínu, udělala si postgraduál a pak už se její kariéra zdravotní sestry rozjela. Začínala v domově důchodců a po mateřské dovolené přešla na oddělení neurochirurgie. Začala na standardním oddělení, pak se vypracovala na  JIP a posléze na pozici staniční sestry. Každá práce měla svoje a přinesla Šárce Trčkové bohaté zkušenosti.

Její zájem o zdravotnictví vznikl i z jiného důvodu. Přiznala, že se jí líbí uniformy a i z toho důvodu jí obor zdravotní sestra připadal atraktivní. Dnes považuje obor zdravotní sestra za velmi prestižní zaměstnání a je přesvědčená, že kdo si tento obor vybere, vždycky práci najde.

Soutěž Anděl mezi zdravotníky zná z předešlých ročníků. Nominovala ji vrchní sestra a účast bere jako velký relax. Vzhledem k tomu, že tancovala ve folklorním souboru, trému z jeviště má opravdu minimální.

Šárka Trčková je vdaná a má dvě děti. Starší syn je architekt a mladší studuje pedagogiku. Šárka Trčková ráda chodí po horách, miluje Beskydy a je hrdá, že s manželem zvládli Beskydskou sedmičku. Miluje svoji práci a ráda se ve svém oboru vzdělává. I to bere jako velký odpočinek.

Finále soutěže Anděl mezi zdravotníky se koná 27. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.