V Andělu mezi zdravotníky soutěží i chlapi. Jeden z nich je Jan Sedláček s číslem 9
Zdroj: herminapress

V Andělu mezi zdravotníky soutěží i chlapi. Jeden z nich je Jan Sedláček s číslem 9

Vytvořeno dne 20.08.2022

9. Jan Sedláček - 37 let, Fakultní nemocnice Bulovka, zástupce vrchní sestry, Klinika infekčních nemocí

Jan Sedláček pracuje ve zdravotnickém oboru 16 let. S úsměvem říká, že v patnácti letech šel na zdravotní školu s tím, že tam bude spousta holek. Uvědomění, že chce pomáhat, přišlo až ve třetím ročníku, kdy začali chodit na praxi. Začínal v Thomayerově nemocnici na chirurgické JIP, pak přešel na Bulovku na ARO a posléze na infekční oddělení. Je rád, že zdravotních bratrů přibývá, jako silní chlapi jsou žádaní hlavně na odděleních s intenzivní péčí.

V době covidu proběhla médii pracovní fotka Jana Sedláčka, když na Bulovce aktivovali box JIP pro vysoce nebezpečné nákazy a on byl přitom oblečený do skafandru. Bohužel také ošetřoval i prvního pacienta, který na covid zemřel.

O soutěži Anděl mezi zdravotníky Jan Sedláček věděl. Nominovali ho jeho nadřízení a on sám si došel pro zkušenosti k doktorce Kristýně Herrmannové, která se za Bulovku účastnila 1. ročníku.

Jan Sedláček je srdcem fotbalista. V Mělníku trénuje mladé fotbalisty. Velkým koníčkem mu je i jízda na kole. Je ženatý. Má čtrnáctiletého syn, který také hraje fotbal. 

Finále soutěže Anděl mezi zdravotníky se koná 27. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.