Dobyde film za oceánem? Tony Mašek mluví třemi jazyky a třemi akcenty v angličtině
Zdroj: Se svolením Tony Mašek

Dobyde film za oceánem? Tony Mašek mluví třemi jazyky a třemi akcenty v angličtině

Vytvořeno dne 18.03.2022

Herec Tony Mašek se ve velmi mladém věku pyšní díky svým jazykovým znalostem prací se zahraničními produkcemi. Za úspěchem stojí především systematické učení cizích řečí včetně zapojení jazykových koučů a intenzivní pohybová průprava. Aktuálně čeká na pracovní vízum před cestou do Los Angeles.

Přání stát se hercem má Tony Mašek od čtrnácti let, kdy prošel dvěma letními hereckými tábory. „Chtěl jsem se stát hercem, proto jsem si vybral Pražskou konzervatoř Na Rejdišti. Přijali mě napoprvé. Nikdy jsem nebyl typ, co rád sedí ve školní lavici a mává rukou nad hlavou. Tady to bylo něco úplně jiného – a já úspěšně absolvoval,“ řekl Tony Mašek.

Po úspěšném ukončení konzervatoře začíná Tony hrát pro české, ale nejvíce pro zahraniční produkce. Jazykovou výbavu dotáhl do té míry, že je schopný roli odehrát v cizím jazyce, navíc i v požadovaném akcentu. Například britský přízvuk se naučil pro netflixovou show The Letter For King. Byla to jeho první menší role, v níž využil jazykového kouče. „A němčinu, tu jsem se vlastně učil, protože jsem chtěl začít hrát v Německu. Je to přibližně jeden a půl roku, co jsem si našel lektorku, a poté jsem na nějakou dobu odjel do Německa do školy. Také jsem si našel kamarády, se kterými se můžu bavit a zdokonalovat se,“ dodal Tony Mašek.

Cizí mu není divadlo ani seriálové role. Tonyho první divadelní hrou byla Castro’s Beard od Briana Stewarta v Divadle Kampa. „O divadle jsem přemýšlel po konzervatoři, dokonce jsem uvažoval, že bych studoval na Londýnské akademii hudby a dramatických umění (LAMDA), ale nakonec jsem od toho upustil. Vždy jsem tíhnul spíše k filmovému herectví, tak jsem nakonec po konzervatoři odešel do světa,“ shrnul svoje začátky Tony Mašek. Ze seriálových rolí si Tony Mašek nejvíce cení role Alexeie v Shadow and Bone.

Ohlíží se zpět za první rolí v patnácti letech a říká si, co by se nyní dalo udělat jinak? Je to všechno o osobním vývoji. Ve finále jsem byl na začátku daleko sebevědomější, než jsem teď. Nyní je to u mě větší pokora k práci. Při porovnání patnáctiletého kluka a mě nyní si říkám, že bych to asi teď hrál jinak. Ale to za dalších deset let budu říkat o této době také. S jistotou ale mohu říct, že bych byl asi více v klidu, víc bych si dovolil chybovat, než se přepečlivě připravovat a až tak moc se snažit,“ přiznal Tony Mašek.

K filmu patří cestování, většinu rolí dostává Tony Mašek ze zahraničí. V České republice má rodinné zázemí a větší klid pro svoji práci. Naopak v zahraničí je sám, takže je to vlastně jen na něm samotném. O to víc ho tato práce posouvá a baví. „Musím za sebe říct, že jsem měl zatím štěstí a pracoval vždy se skvělými týmy, ať už v Česku nebo zahraničí. Za což jsem neuvěřitelně vděčný, protože to práci všem usnadní,“ pochvaloval si Tony.

Každý herec má vysněnou roli, na kterou čeká. Osobním vývojem se někdy vysněné role mění, ale je důležité na sobě pracovat v každém období a mít se na co těšit. „Dnes bych moc rád hrál akční roli, která má kromě akce co nabídnout i v charakterové rovině. To je pro mě momentálně snová role a je mi velmi blízká, jelikož se věnuji taktické střelbě a bojovým sportům,“ prozradil Tony Mašek.

Kromě již zmiňované plynné angličtiny a němčiny Tony Mašek hodně sportuje a snaží se zdravě jíst. Co se týká lásky k bojovým sportům, tak začínal kickboxem, poté přešel ke krav maze, po nějaké době se vrátil ke kickboxu a thajskému boxu společně s brazilským jiu-jitsu. Nyní se věnuje a trénuje MMA. „Pro herectví je vlastně jedno, co děláte, co se učíte, protože všechno se jednou hodí. Já se třeba teď učím i malovat,“ rozpovídal se o svých mimohereckých aktivitách Tony Mašek.