Vagnerová před natáčením filmu Matky prošla tvrdou přípravou. Hlídala kolegyním děti
Zdroj: herminapress

Vagnerová před natáčením filmu Matky prošla tvrdou přípravou. Hlídala kolegyním děti

Vytvořeno dne 17.03.2022

Diváky televize Prima čeká v neděli 27. března ve 20.15 televizní premiéra české komedie Matky s hvězdným hereckým obsazením. Dlouhý seznam zvučných jmen, jako jsou například Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková, Gabriela Marcinková, Jiří Langmajer, Jakub Prachař, Štěpán Benoni, sourozenci Vladimír a Anna Polívkovi, Václav Neužil, Alena Mihulová, Ondřej Pavelka, Zuzana Mauréry, Viktor Preiss a Jan Dolanský, dává tušit, že je opravdu na co se těšit. 

V ústředí příběhu se představí čtyři kamarádky, které jsou sebevědomé, chytré a dokážou si život užívat. Rády spolu probírají muže, vztahy a také sex. Každá z nich buď dítě má, nebo ho čeká. Komedie ale nahlíží i do světa mužů. Na své si tedy u televizních obrazovek přijdou opravdu všichni.

„Zuzana, kterou hraju, pochází z malé vesnice, kde vyrůstala na statku. Jednoho dne se rozhodla odejít hledat štěstí do Prahy, ale příliš se jí to nepovedlo. Zamilovala se do nespolehlivého a sobeckého chlapa a zplodila s ním dvě děti, o které se nakonec stará sama. A protože chce lepší budoucnost alespoň pro děti, tak se nevzdává. Střídá jednu brigádu za druhou, aby je uživila, a tajně sní o dokonalé rodině,“ prozrazuje o své filmové postavě Sandra Nováková, která hraje jednu z hlavních postav a je společně s Vandou Zaplatílkovou Hutařovou také autorkou scénáře. Za filmem režijně stojí její manžel a otec jejich syna Vojtěch Moravec.

Většina hlavních tvůrců i producenti této komedie jsou rodiče, s jednou výjimkou. A tou je představitelka hlavní role Hana Vagnerová. „Hanka si prošla tvrdou přípravou. Všichni jsme jí dali na víkend své děti a připravili jsme jí náročný boot camp,“ směje se režisér Vojtěch Moravec.

„Naštěstí jsem celý život obklopena malými dětmi, takže mě nabídka role novopečené maminky nevyděsila,“ říká Hana Vagnerová. „Zároveň i moje postava se sama s mateřstvím teprve sžívá a zjišťuje, že veškeré její přípravy se ani vzdáleně nedají srovnat s realitou. Co já osobně považuji za velký dárek a na co se velmi těším, je práce s ostatními herečkami, které jsou nejen obrovsky talentované, ale skvěle si i lidsky rozumíme,“ dodává.

Ústřední postavou je Sára, kterou hraje právě Hana Vagnerová. Má hezkej zadek, a tak ho začala fotit a stala se profesionální influencerkou. Jako úplně čerstvá matka se chystá napsat knihu, ale představovala si to celé takové jednodušší. Petra Hřebíčková zase představuje trochu snobskou, zato dost osamělou Hedviku. Její manžel workoholik (Jiří Langmajer) je doma jen zřídka. Sandra Nováková, jako Zuzana, je po rozchodu bez peněz, je to upracovaná a uhoněná matka dvou sígrů. A nakonec Gabriela Marcinková jako Eliška, která má skvělého kluka, naprosto nesnesitelné rodiče, je těhotná a pořád zvrací.

Obětavého přítele prvorodičky v podání Hany Vagnerové, který je nucen natáčet její porod, hraje Jakub Prachař. „Nabídku této role jsem přijal hlavně proto, že film točí Vojta Moravec a že se mnou bude hrát Hanka Vagnerová, a já tak uvidím konečně její prsa. Jo a taky, že se s ní budu líbat!“ pronáší s humorem sobě vlastním Jakub. Právě on spolu s Berenikou Kohoutovou nazpíval ústřední song k tomuto filmu. O hudbu se postaral Ondřej Gregor Brzobohatý.