Dva nestoři české hudby se setkali na Cibulkově Toboganu. Suchému se Zímou je dohromady 182 let
Zdroj: herminapress

Dva nestoři české hudby se setkali na Cibulkově Toboganu. Suchému se Zímou je dohromady 182 let

Vytvořeno dne 23.05.2023

Velké vítání se odehrálo na půdě Českého rozhlasu, kde se uskutečnil slavnostní Tobogan Aleše Cibulky a kde se setkali nestoři české hudby, Jiří Suchý a Josef Zíma. Slavilo se 100 let Českého rozhlasu a zároveň se zde odehrál křest knihy Aleše Cibulky „Co mi nenadělil Tobogan“.

Je to k nevíře, ale ani v tomto požehnaném věku oba devadesátníci neubrali ze svých uměleckých aktivit. Obě umělecké osobnosti můžeme vidět několikrát do měsíce před svými diváky.

Josef Zíma koncertuje po celé republice a Jiří Suchý, jak jinak ve svém Semaforu. Josef Zíma se narodil 11. května 1932 a má za sebou nejen pěveckou kariéru. Jistě si ho pamatujete jako prince Radovana s veleúspěšné pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele. Dlouhověkost podle svého mínění pobral po svém dědečkovi, který se dožil čtyřiadevadesáti.  

Jiří Suchý je narozen jen o rok dříve, než Josef Zíma, tedy 31. října 1931. Divadelník, herec, hudebník, textař, zpěvák, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník, režisér je nezmarem českého divadla. Jak sám několikrát s nadsázkou přiznal v několika rozhovorech, naposledy na Seznamu.cz, pracovat, tedy psát nové hry „musí“, kvůli grantu od pražského magistrátu. „Mám pocit, že do důchodu teprve vstoupím, poněvadž mně je pouze 91 let.“