Václav Neckář oslaví narozeniny se 4 Tenory
Zdroj: herminapress

Václav Neckář oslaví narozeniny se 4 Tenory

Vytvořeno dne 22.05.2023

Legendární Václav Neckář oslaví 80. narozeniny galakoncertem 22. října v Divadle Hybernia. Mezi hvězdnými hosty nebudou chybět ani 4 Tenoři - Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo.

"Některé Vaškovy písničky, třeba Šalalalali, zpívám na svých koncertech a jsou zárukou úspěchu u publika. Vašek má pořád obdivuhodnou energii a moc se na jeho koncert těším. Jako gratulaci jsme vybrali písničku Píšu Vám," prozradil Pavel Vítek. Jde o českou verzi slavné Yesterday od skupiny Beatles, kterou v roce 1977 Václav Neckář zpíval v silvestrovském programu společně s Karlem Gottem a Waldemarem Matuškou.

4 Tenoři Píšu Vám vydali na zlatém albu Láska prý a zpívají ji na svých koncertech. "Máme ji zařazenou společně se vzpomínkou na Mekyho Žbirku a divákům se moc líbí. Na písničkách Václava Neckáře jsme všichni vyrůstali, mě osobně bavily i filmy, ve kterých hrál - Šíleně smutná princezna nebo Ostře sledované vlaky," doplnil Jan Kříž.

Marianovi Vojtkovi zase písničky Václava Neckáře připomínají čas malin nezralých. "Na písničky Václava Neckáře jsem kdysi balil holky, stačilo zazpívat Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě a bylo to," usmíval se Marian Vojtko a Michal Bragagnolo jen s úctou dodal: "Pro mě i pro kluky je čest, že si nás Václav Neckář vybral za hosty. Zpívat na jeho narozeninách je pocta."

Na galakoncertu Václava Neckáře vystoupí také Jarek Nohavica, Michal Malátný ze skupiny Chinaski, Jindra Polák ze skupiny Jelen nebo Jan Cina, Sara Sandeva a Berenika Kohoutová, kteří připomenou velkou éru Golden Kids.