Eva Holubová v slzách. Dojal jí krutý osud filmové kamarádky
Zdroj: Archiv

Eva Holubová v slzách. Dojal jí krutý osud filmové kamarádky

Vytvořeno dne 25.05.2020

Eva Holubová, Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Karel Roden, Patricie Pagáčová, Nela Boudová a Richard Krajčo. Herci, které si vybral režisér F. A. Brabec do rodinného filmu inspirovaného knihou Filipa Rožka "Gump - pes, který naučil lidi žít."

Oblíbená herečka má za sebou nejen první kostýmovou zkoušku, ale především srdečné setkání s fenečkou Konvalinkou, která i přes kruté zacházení bývalých majitelů na lidi nezanevřela. Eva Holubová bude ve filmu její lidskou kamarádkou.

Rodila jedno štěně za druhými, a když v deseti letech onemocněla rakovinou, majitelé ji vyhodili na pole

„Absolutně nechápu, jak může někdo ubližovat takovému tvorečkovi“, rozčilovala se Holubová poté, co se s Konvalinkou pomazlila. „Já bych za to dávala strašně tvrdý tresty. Nejenom za špatné chování ke psům, ale ke zvířatům jako takovým.“

Herečka sama žije v domácnosti se dvěma psy, které jsou sice její dcery Karolíny, Eva Holubová ale přiznává, že je tak trochu rozmazluje: „Teď jsem slíbila, že je nebudu krmit u od stolu, protože vím, že to pro pejsky není dobré.“ Ve filmu bude mít roli Veroniky Rybičky a kromě Konvalinky bude na place s Bolkem Polívkou. „Hraju s ním moc ráda, povídám si s ním a vídám ho ráda,“ těší se na natáčení Eva Holubová, která o své roli prozradila, že je moc krásná a dojemná.

Jak už bylo řečeno, film Gump vzniká na základě knihy, příběhu vyprávěném očima toulavého psa Gumpa. Budeme sledovat cestu plnou překážek a pastí, film ale bude také vyprávět o velké síle lásky, o psí obětavosti, která bez váhání postaví život člověka před svůj vlastní. Gump je příběhem zvířecí moudrosti, která nám lidem toho tolik ukazuje. Ale také o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz.