Radek Banga drasticky mění plány. Čím překvapí?
Zdroj: Archiv

Radek Banga drasticky mění plány. Čím překvapí?

Vytvořeno dne 22.05.2020

Radek Banga přichází s prvním singlem z připravovaného debutového alba, které by mělo vyjít na podzim letošní roku. Neočekávejte ovšem mix romské a moderní hudby s rapem. Tentokrát se totiž vydává úplně jiným směrem.

Radek musel také letos změnit plány

Vystihuje tak naprosto i aktuální situaci. Radek musel také letos změnit plány – původní vydání nového alba jeho hudebního seskupení Gipsy.cz se muselo kvůli koronaviru odložit na příští rok, stejně jako chystané turné.

Aktuální krize ale byla pro Radka inspirací k tomu, aby zrealizoval to, co sám sobě sliboval dlouhé roky – dát vznik jeho sólové tvorbě. „Vždy záleží, jak člověk na danou situaci nahlíží, můžeme to brát jako překážku, že nám něco plány zkazilo nebo to naopak vzít jako příležitost. Možná teprve časem pochopíme, že to pro nás jednoduše bylo v danou chvíli prostě to nejlepší, co se mohlo stát,“ dodává.

„Vše v klipu se odehrává ve vile, kterou jsme před šesti lety koupili.“ 

Radek Banga

Videoklip vypráví příběh rodiny, která v 50. letech kvůli nástupu komunistů k moci emigrovala do USA. Dům, ve kterém se videoklip natáčel, byl režimem znárodněn a vrácen rodině, která jej postavila, až po sametové revoluci. „Vše v klipu se odehrává ve vile, kterou jsme před šesti lety koupili. Půdní prostory zůstaly v původním stavu a veškeré rekvizity jsou dobové, což dává obrazu neuvěřitelnou atmosféru,“ říká zpěvák. Podobný osud čekal mnoho takových domů a přesně to inspirovalo Radka k natočení videoklipu. Píseň je věnovaná všem lidem dobré vůle, kterým zlé okolnosti narušily plány a jejichž příběhy nám dávají sílu se i po pádu zvednout a jít dál.

Na podzim vyjde nejen nové album, ale také kniha o Radkově silném životním příběhu s názvem „(Ne)pošli to dál“. Tou navazuje na preventivní programy, které dělá po školách již devátým rokem. Kniha ovšem bude nejen pro děti, ale i dospělé a může být pro mnoho lidí jistě velmi inspirující.