Exkluzivní záběry z českých filmů. Těšte se na jejich premiéry
Zdroj: herminapress

Exkluzivní záběry z českých filmů. Těšte se na jejich premiéry

Vytvořeno dne 30.06.2021

Nejen svět filmu se před rokem a půl smrsknul na naše domovy, a tuzemská i světová kinematografie dlouhé měsíce spala nedobrovolným spánkem. Nyní jsou však stříbrná plátna, potemnělé sály a společný zážitek ze sledování konečně - a snad už natrvalo - zpátky. S radostí a optmismem tedy plánujeme data premiér celé řady tuzemských produkcí, které čekají na svá uvedení a setkání s diváky. 

Zdroj: Bioscop
  • Příběh psí pravdy, lásky a naděje. Gump – pes, který naučil lidi žít, rodinný film režiséra F.A. Brabce, vypráví o světě viděném očima toulavého psa. Je to svět, který našim chlupatým přátelům dává domov, sílu, naději, ale také bolest. V lidských rolích se objeví Bolek Polívka, Eva Holubová, Jana Plodková nebo Richard Krajčo. Premiéra: 22. července 2021.
  • Spisovatel Josef jednoho dne získá nečekanou schopnost – mimořádný sluch v podobě zaječích uší, který mu umožňuje slyšet nejen hlasy dalších lidí, ale i jejich myšlenky. Uznávaný slovenský režisér Martin Šulík hlavní roli svého desátého snímku Muž se zaječíma ušima, ušil na míru Miroslavu Krobotovi. Premiéra: 12. srpna 2021.
  • Držitel Českého lva Petr Kolečko se již podruhé posadil na režisérskou židli, aby převedl na plátno skutečný příběh své rodiny. Komedie Zbožňovaný vypráví o tom, že vaše tajemství vás nakonec vždycky dostihnou a že nevěra s sebou vždy přináší následky. Před kamerou se sešla vybraná herecká sestava v čele s Jiřím Bartoškou. Premiéra: 23. září 2021.
  • Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme, vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou uvidíte v romantické komedii Přání Ježíškovi v režii slovenské režisérky Marty Ferencové. Film vznikl podle nesmírně populární polské předlohy. Premiéra: 11. listopadu 2021.
  • Loupežník Karaba, král Jakub s královnou Aničkou, zlotřilí rádci Ferenc a Lorenc. Milovaná pohádka Tajemství staré bambitky 2 se vrací ve výpravném pokračování. Ke starým známým s tvářemi Ondřeje Vetchého, Tomáše Kluse, Jaroslava Vladyky nebo Jiřího Lábuse se přidává řada nových postav. Premiéra: 9. prosince 2021.
  • Desítky tisíc fanoušků na sociálních sítích, miliony zhlédnutí on-line seriálu, to všechno má na triku Julius „Lavi“ Lavický - fotbalista, kterému není nic svaté. Průšvihář, jehož neopakovatelně ztvárnil herec Jakub Štáfek, se po obrovském úspěchu v online světě vrhnul na film Vyšehrad. A nebude u toho chybět spousta hvězd sportovního nebe. Premiéra: jaro 2022.
  • Komedie o hledání životní harmonie Betlémské světlo vypráví příběh o spisovateli, jemuž do běžného života vstupují postavy z vlastních povídek. Film oscarového režiséra Jana Svěráka vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka, který se pod synovou taktovkou objeví i v hlavní roli. Premiéra: duben 2022.