Hana Heřmánková neumí zahálet! Předala divadlo, ale práce jí neubylo
Zdroj: herminapress

Hana Heřmánková neumí zahálet! Předala divadlo, ale práce jí neubylo

Vytvořeno dne 30.11.2020

 

Už jen pár dní si ředitelka Divadla Bez zábradlí Hana Heřmánková a principál Karel Heřmánek st. budou užívat své funkce. Od Nového roku převezmou vedení tohoto známého divadla synové, Karel Heřmánek ml. a Josef Heřmánek. 

„Klidně říkám, že mladí Heřmánkové převezmou divadlo od starých Heřmánků. Od Nového roku už je divadlo jejich. Nechce se nám jim to v tuto nelehkou dobu hodit přímo na hlavu, tak samozřejmě budeme pomáhat. Předávání je postupné, aby divadlo neztratilo svůj původ. Kluci se toho chopili s velkou vervou, až jsem překvapená,“ usmívala se Hana Heřmánková na jevišti Divadla Bez zábradlí, kde se rozjede konkurz na obsazení krásného muzikálu Kabaret.

 

V Divadle Bez zábradlí nazkouší světoznámý muzikál Kabaret.

„Nesmírně se těším, protože Kabaret  je jeden z nejkrásnějších a nejznámějších muzikálů všech dob. Pro nás je to velká výzva, ale současně i velké potěšení. Kabaret připravuje tým, který pracoval na muzikálu Cikáni jdou do nebe. Už na sebe slyšíme, víme, jak by mělo to představení vypadat. Představení už pojede pod novým vedením divadla. Karel Heřmánek st. pomůže režisérovi Radkovi Balašovi s režií činoherních věcí. A ono nejde jen o Kabaret, protože zároveň připravujeme ještě představení Iliada,“ vysvětlila Hana Heřmánková, která se těší, že s předáním divadla do rukou mladých bude mít víc volného času. I když…    

Hana Heřmánková se těší, že bude mít víc volného času.

„Pořídili jsme si štěně. Je to anglický setr. Máme ho tři dny a zatím je to takový pidi pejsek. Našemu psovi je už třináct let, tak je malému dobrým učitelem. Nedovedu nic nedělat a Karel také ne. Jsme zvyklí makat,“ uvedla Hana Heřmánková a zároveň předvedla novou testovací sadu na covid, kterou vymysleli olomoučtí vědci. Sada je výjimečná, protože odpadá nepříjemný výtěr nosu. Testují ji hráči České filharmonie a také herci Divadla Bez zábradlí.