F2 v Barceloně: Bodovali Delétraz i Piquet, Brazilec poprvé v sezóně
Zdroj: herminapress

F2 v Barceloně: Bodovali Delétraz i Piquet, Brazilec poprvé v sezóně

Vytvořeno dne 18.08.2020

 

Sobotní hlavní závod seriálu FIA F2 připomínal spíše jakousi NASCAR show, než plnohodnotný formulový závod. Až příliš často do něj totiž zasahovaly neutralizace a rozhodnutí od zeleného stolu, které navíc nebylo vždy z nejrychlejších. Pro český tým Charouz Racing System vyválčil bod Louis Delétraz, když těžil z penalizace parťáka Pedra Piqueta. V nedělním sprintu si však Brazilec pro kýžený bod dojel.

Sobotní hlavní závod se nepovedl zejména traťovým maršálkům barcelonského okruhu. Jejich práce byla pomalá, což gradoval odstavováním neporušeného vozu Alesiho, které trvalo neskutečná čtyři kola. K pohodě jezdců nijak nepřidal ani safety car, který je brzdil více, než bylo zdrávo. V loterii na závěr byl bod pro Delétraze dobrým počinem. Původně ho měl brát Piquet, po dodatečné kvalifikace však Brazilec klesl až na 14. pozici.

Syn trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta si ale vše vynahradil v nedělním sprintu.

Syn trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta si ale vše vynahradil v nedělním sprintu. Málokdo by si vsadil na to, že se Pedro dokáže prodrat až na body. Přeci jen ze čtrnáctého místa to je docela daleko. Nováček v letošní sezóně F2 však ukázal, že rychlost mu nechybí, což prokazoval i v předešlých podnicích. Tentokrát se přidalo i tolik potřebné štěstí, které samozřejmě přeje připraveným. A to Pedro v neděli byl.

Antonín Charouz, majitel stáje, řekl: „Z Barcelony jsme sice chtěli odjet z větším bodovým ziskem, ale zejména Pedro ukázal, že je velmi dobrý jezdec. Dlouhodobě má rychlost, teď to potvrdil i body. Věříme, že se bude postupem času ještě zlepšovat. Louis měl v sobotu trochu smůlu, určitě chtěl víc, než pouhý bod. Teď je však důležité se dobře připravit do Belgie.“

Takticky skvěle zvládnutou jízdou se závod po celý průběh systematicky dostával dopředu. Vyhýbal se kolizím, zabral přesně ve chvílích, kdy to bylo potřeba a ubral, když hrozilo nebezpečí kolize. Jel zkrátka přesně tak, jak se to sluší a patří na velké závodníky. V cíli z toho bylo výborné sedmé místo a premiérové body v sezóně. Louis Delétraz sprint dokončil bez bodu desátý.

Další podnik je na programu 28.-30. srpna v belgickém Spa.