Fotbal rozhýbe Německo! Fanoušci vyjdou do ulic
Zdroj: TV Prima

Fotbal rozhýbe Německo! Fanoušci vyjdou do ulic

Vytvořeno dne 15.05.2020

V Německu se dnes rozběhne po opatřeních kvůli pandemii nemoci COVID-19 přerušená fotbalová 1. a 2. Bundesliga. Hrát se bude bez diváků. Hostem pořadu Nový den na CNN Prima News byl bývalý fotbalista a odborník na německou ligu František Straka.

"Němci půjdou stoprocentně do ulic.“

„Je to otázka peněz. A všichni si uvědomovali, že kdyby se Bundesliga nedohrála, tak by to mělo obrovský vliv ne až tak na tu ligu samotnou, ale hlavně na ty kluby pod nima. To znamená druhá liga, regionální liga a třetí liga,“ řekl v pořadu Nový den František Straka, který si prý nedovede představit, že by Němci zůstali sedět doma a nešli fandit alespoň do ulic. „Co se stane mimo stadiony nikdo neví, ale Němci půjdou stoprocentně do ulic.“

„Snad se tam postaví nějaký ti panáci z umělé hmoty, aby aspoň ten stadion vypadal nějak zaplněný. Jednou jsem tuhle situaci zažil v Egyptě, kde byl zákaz fanoušků a je to neskutečný. Ty slyšíš kohokoliv na tom stadionu. Když komunikuješ v těch stresujících situacích, slyšíš všechno. Najednou se musíš hlídat zároveň i co říkáš, protože v mnoha případech to všechno zaniklo. Všichni asi budou trpět, protože divák patří k fotbalu,“ podělil se se svými zkušenostmi František Straka.