Sabina Laurinová dva měsíce bez Mery: Bála jsem se, jestli si vzpomenu...
Zdroj: TV Prima

Sabina Laurinová dva měsíce bez Mery: Bála jsem se, jestli si vzpomenu...

Vytvořeno dne 14.05.2020

 

Takřka dva měsíce zely malešické filmové ateliéry prázdnotou. Cvrkot v nich zastavila 15. března mimořádná opatření vlády. V Den vítězství, v pátek 8. května, to v nich ale zase začalo žít. I když omezeně a za přísných bezpečnostních a hygienických podmínek.

"Byla jsem kuchařka, uklízečka a učitelka. To bylo asi nejhorší."

Dva měsíce nuceného volna se na každém projevily jinak. „Ráno jsem vstávala s rozechvělým pocitem, jako bych vstupovala do nového projektu. Ale jakmile jsem přijela na místo, bylo to, jako bychom se rozloučili včera. Bála jsem se, jestli si vzpomenu, jak se moje postava, Mery chová, ale zjistila jsem, že to se nezapomíná,“ rekapituluje Sabina Laurinová, která dvouměsíční pauzu využila k péči o rodinu. „Mozek si odpočinul, tělo moc ne. Nebyla to dovolená, ale dva docela náročné měsíce v domácím režimu. Byla jsem kuchařka, uklízečka a učitelka. To bylo asi nejhorší. Obdivuji rodiče, kteří se s dětmi musí učit, a současně mají práci,“ vypočítává Laurinová.

I její kolega Saša Rašilov zveleboval bydlení. „S bráchou jsme uklidili zahradu, nikdy nebyla tak uklizená a upravená, jako je teď,“ vypráví s nadšením sympatický herec.

Během dne se v dekoracích nemocnice Rubava vystřídalo 27 herců, mezi nimi například  Zuzana Bydžovská, Alois Švehlík, Jiří Štěpnička, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sandra Nováková, Mojmír Maděrič a Otmar Brancuzský.