Fotbalista, který skákal z okna, teď vozí kočárek! Martin Fenin je za svůj životní průšvih rád
Zdroj: herminapress

Fotbalista, který skákal z okna, teď vozí kočárek! Martin Fenin je za svůj životní průšvih rád

Vytvořeno dne 22.04.2021

Fotbalista Martin Fenin se veze na šťastné vlně. Oprostil se od alkoholu a prášků, vrátil se k fotbalu, oženil se a je hrdým tátou několikatýdenní holčičky.

„Přebaluji, pomáhám, vozím kočárek, nedělá mi to problém. Manželka je na tom hůř, v noci vstává a kojí,“ chlubil se pyšný novopečený otec, který porod stihl jen taktak. „Bydlíme na konci Řeporyj, máme kousek do Motola. Měli jsme pocit, že trošku praskla voda, tak jsme jeli do nemocnice. Manželku si tam nechali a mne poslali pro věci. Vrátil jsem se s taškou a do necelé hodinky byla naše Mia na světě.“  

Pro Martina Fenina bylo narozením dcery důležitým mezníkem v životě. Další mezník, ten méně příjemný, má za sebou. Alkohol, prášky, skok z okna! Když se musí vrátit v čase, není mu to občas příjemné, ale s odstupem doby zjišťuje, že je za ty průšvihy rád. „Bez nich bych se asi životem jen tak probíral, paběrkoval bych. Tohle byla pecka, která mě naplno vrátila do života. S Jakubem Kohákem píšu knihu, bude se jmenovat Na rovinu a tam napíšu vše, jak to bylo. Rozhodně nic nezamlčím. Napíšu, jak jsem byl v podstatě o 16 let pod tlakem sportovním i mediálním, který skončil alkoholem, prášky a tím nešťastným skokem z okna. Teď jsem v klidu a s čistou hlavou mohu všechno napsat. Je to osvobozující,“ uvedl Martin Fenin.

Fotbalista kope za FK Řeporyje, a i když se nehraje, kondičku si udržuje. „Je to na nic. Už půl roku se nic neděje. Ale už trénujeme, sice v omezeném režimu, ale jsme na hřišti. Kondičku jsem si udržoval. Pět krát týdně jsem chodil běhat. Makal jsem,“ uvedl Martin Fenin, který dával tělu zabrat i v novém řeporyjském sadu, který ve spolupráci s nadačním fondem Český Mozek vysázela místní radnice.