Fotožurnál: Jiřina Bohdalová má nové fáro. Na slavnostní akce jezdí bagrem
Zdroj: herminapress

Fotožurnál: Jiřina Bohdalová má nové fáro. Na slavnostní akce jezdí bagrem

Vytvořeno dne 25.09.2023

Velká koncentrace hereckých a pěveckých hvězd byla k mání v hledišti divadla Semafor. Moderování předávání prestižních cen Mistr zábavního umění se poprvé ujal beatboxer Endru a něco z jeho umění předvedla Jiřina Bohdalová. A to ještě netušila, že si na odvoz počká na bagru.

Na již osmé předávání prestižních cen přišla i „potlučená“ Helena Vondráčková, letošní jubilantka Yvetta Simonová, Lucie Bílá, Monika Absolonová, Jiří Štědroň, Petr Janda, Dalibor Janda a další umělci.

Titul Mistr zábavního umění je na poli ocenění v rámci českého uměleckého světa jedinečný tím, že ho předávají umělci umělcům. Návrhy na nominace vznikají na základě hlasování Kolegia zábavního umění, které čítá na 130 členů z řad herců a muzikantů. Letos byli na prestižní cenu od svých kolegů nominovaní Monika Absolonová, Václav Kopta, Michal Suchánek a Veronika Žilková.

Kromě ocenění Mistr zábavního umění 2023 se během slavnostního odpoledne předávali ceny také za celoživotní přínos českému showbyznysu. Nominovanými na tuto cenu jsou Helena Vondráčková, Yvetta Simonová, Jitka Molavcová, Lucie Bílá, Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová, Jiří Suchý, Josef Zíma, Josef Dvořák, Petr Janda, Karel Šíp a Dalibor Janda.

Všichni nositelé titulu Mistr zábavního umění jsou automaticky zařazováni také do Síně slávy zábavního umění. Letošní laureáti se tak přidají ke jménům, jako je Marie Rottrová, Miroslav Donutil nebo Hana Zagorová. Ta jako dosud jediná získala titul in memoriam. „Cena pro Hanku Zagorovou předaná in memoriam byla vloni výjimkou proto, že nás nečekaně opustila zhruba měsíc před konáním slavnostního večera. O své nominaci věděla a na předání ceny se velmi těšila. Kromě Síně slávy zábavního umění byla zařazena i do Síně legend zábavního umění, která slouží jako vzpomínka a ocenění pro ty, kteří tu s námi již nemohou být. Přidala se tak k legendám, jako je Vladimír Menšík, Josef Kemr nebo Eva Pilarová,“ říká Josef Zeman, předseda uměleckého sdružení Artes.

Akci pořádá umělecké sdružení Artes, které se dlouhodobě zasazuje o podporu umění a kultury v České republice, společně se společností Intergram. Ceny Mistr zábavního umění jsou symbolem jejich oddanosti a vášně pro umění.