Gabriela Soukalová poprvé komentuje biatlon. Těžce zraněný Tomáš Lachman v týmu komentátorů chybí
Zdroj: herminapress

Gabriela Soukalová poprvé komentuje biatlon. Těžce zraněný Tomáš Lachman v týmu komentátorů chybí

Vytvořeno dne 29.11.2023

Bývalá reprezentantka v biatlonu Gabriela Soukalová se letos poprvé představí i jako komentátorka na ČT sport. Spolu s Tomášem Jílkem bude komentovat první štafetový závod žen letošní sezony ve švédském Östersundu. V týmu komentátorů se neobjeví Tomáš Lachman, zotavuje se po těžkém úraze.

Trojnásobná medailistka z olympijských her a dvojnásobná mistryně světa Gabriela Soukalová si poprvé vyzkoušela roli komentátorky ve středu 29. listopadu. Do biatlonového studia na ČT sport si Soukalová sedne společně s dramaturgem a moderátorem Petrem Kubáskem..

„Těším se na novou výzvu a i na to, že uvidím biatlon z úplně jiného pohledu,“ komentuje Gabriela Soukalová svou novou roli.

Nová zkušenost to bude i pro dalšího komentátora středečního biatlonového programu Tomáše Jílka, kterého diváci znají hlavně z cyklistických přenosů Tour de France. Společně se Soukalovou budou komentovat první štafetový závod žen letošní sezony na 4 x 6km.

V týmu biatlonových komentátorů se bohužel neobjeví oblíbený Tomáš Lachman, který se zotavuje po těžkém úraze a jeho návrat není v této chvíli možný. Moderátor na dovolené spadl ze schodů a  těžce se poranil. Podle informací Blesku měsíce jen ležel na lůžku bez hnutí a nereagoval. „V poslední době se jeho stav významně zlepšil, začal dokonce v omezené míře komunikovat i se mírně hýbat. A všichni doufáme, že pokroky bude dělat i dál,“ řekl Blesku člověk blízký celému dění.