Hana Hegerová by oslavila 90. Vychází album s kolekcí francouzských šansonů, kterými nás dojímala
Zdroj: herminapress

Hana Hegerová by oslavila 90. Vychází album s kolekcí francouzských šansonů, kterými nás dojímala

Vytvořeno dne 07.10.2021

Přesně před rokem, v rámci příprav oslavy devadesátin Hany Hegerové, vznikl nápad poskládat do speciální kolekce její frankofonní repertoár. To téma se jí velmi zalíbilo a ráda s ním souhlasila. Osud rozhodl o tom, že letošní přípravné práce na albu Merci! Hana Hegerová již mohli sledovat – a poskytnutím archivních podkladů obohatit – jen její potomci.

Producent vydavatelství Supraphon Karel Deniš k tomu dodává: „Nápad na speciální ,francouzskou‘ kompilaci vznikl již na podzim roku 2020. Hana Hegerová byla velmi potěšena tím, že k jejím devadesátinám vznikne právě ohlédnutí za touto částí repertoáru. Osud bohužel rozhodl jinak. K nedožitému jubileu tedy Supraphon nabízí Hanou Hegerovou schválený záměr, z jejího archivu obrazově doplněný obal a celkem jednadvacet písní z let 1966 až 2010."

Album Merci! Hana Hegerová vydává Supraphon pět dní před nedožitými devadesátými narozeninami legendární zpěvačky. Vychází na CD, 2LP i v digitálních formátech v pátek 15. října 2021. 

České a slovenské hvězdy se 13. 6. 2022 společně sejdou na pódiu pražské O2 universum, aby vzdaly hold nezapomenutelné Haně Hegerové v rámci vzpomínkového koncertu „Hana Hegerová – koncertní pocta.“ Zazní její nejznámější a nejúspěšnější písně za doprovodu velkého symfonického orchestru.