Průběžné výsledky Českého slavíka: Kdo má největší naději být následníkem Karla Gotta?
Zdroj: herminapress

Průběžné výsledky Českého slavíka: Kdo má největší naději být následníkem Karla Gotta?

Vytvořeno dne 07.10.2021

 

Znovuobnovená hudební anketa Český slavík 21, která se po čtyřleté pauze vrátila pod patronátem matematika a společenského reformátora Karla Janečka, zveřejňuje náhled do průběžných výsledků hlasování — 21 těch nejlepších z každé kategorie. Těmi kategoriemi jsou: Zpěvák, Zpěvačka, Kapela a nově Hip Hop & Rap.

Již 19. listopadu se diváci v rámci živého vysílání televize Nova dozví, kdo jsou ti nejpopulárnější současné české hudební scény. “Jelikož do konce hlasování zbývá už jen měsíc, rozhodli jsme se odhalit abecední seznam jednadvaceti interpretů, kteří se zatím umístili na čelných místech ve svých kategoriích. Podle dosavadních výsledků hlasování je velmi pravděpodobné, že mezi vítězi bude někdo právě z nich,” říká ředitel ankety Jakub Horák.

Jak už to tak však bývá, měsíc v hlasování je poměrně dlouhá doba a v nejpopulárnější jednadvacítce se tak mohou objevit úplně jiná jména. Mezi od fanoušků nominovanými, kteří se do této doby neprobojovali do předních pozic, je například i David Stypka či Štěpán Kozub. David Stypka by případného slavíka sice získal in memoriam, splňuje však podmínku, že v minulém roce byl hudebně aktivní na české scéně

Vzhledem k raketově vystřelené popularitě herce seriálu sKORO NA mizině Štěpána Kozuba, je také možné, že i on by během následujícího měsíce mohl atakovat populární jednadvacítku. Kromě hereckého talentu na sebe totiž upozornil i tím hudebním, a to v hudební formaci Krhut Kozub.

Co se týče nové kategorie Hip hop & rap, která je společná pro interprety i interpretky, zdá se, že je tento žánr převážně mužskou záležitostí, protože se mezi 21 nejpopulárnějších probojovala jen jedna žena. Tou je rapperka Sharlota.  

Objevují se samozřejmě i legendární představitelé, kteří stáli na počátcích vzniku české hip hopové a rapové scény, jako například PSH, Vladimír 518 či Prago-Union a DJ Wich. Ale nechybí ani z časového hlediska poměrní nováčci, kterým leží tato scéna u nohou a jsou takzvanou novou vlnou, jsou jimi nejen Yzomandias či Viktor Sheen.

Vlnu kontroverzních reakcí fanoušků tohoto hudebního směru vyvolala už jen nominace youtubera Fatty Pillow, co teprve jeho umístění v nejpopulárnější 21.
Větším tématem pro fanoušky i samotného interpreta však jistě bude umístění rappera Řezníka, který měl v minulosti spory s tehdejším sponzorem ankety, firmou Mattoni…

Hlasování probíhá metodou D21, jejímž autorem je prezident ankety Český slavík 21 — matematik a společenský reformátor Karel Janeček. “Principem hlasování D21 je, že každý volič má více hlasů. Konkrétně v Českém slavíku 21 může hlasující zvolit až pět interpretů, kterým chce dát svůj hlas. Může a nemusí všechny využít. Pro sjednocení společnosti je v systému D21 důležité, že volič může vyjádřit své preference stejnou silou. Místo pouhého slova, může hlasující díky možnosti zvolit až pět favoritů, říci celou větu,” dodává Janeček.