Herec Karel Zima se málem utopil. Jeho záchrana přišla na poslední chvíli
Zdroj: TV Prima

Herec Karel Zima se málem utopil. Jeho záchrana přišla na poslední chvíli

Vytvořeno dne 19.01.2022

Neopren, lom a notnou dávku vody v hrdle okusil Karel Zima coby Pavel Slanina v dalším pokračování seriálu Slunečná. Vymyslel totiž plán, jak ze zatopeného lomu těžit zlato, přičemž ho nenapadlo nic horšího, než se pod vodu potopit. Drama pak byla raz dva na světě. Záchrana v podobě Janka (Marek Lambora) a Týny (Eva Burešová) přišla doslova v hodině dvanácté.

 „Upřímně řečeno, sranda to nebyla. Točili jsme v lomu Kosov na Berounsku. Samotný lom hrál v příběhu logicky důležitou roli. Byla tam krásná čistá voda a pokusů na natočení jsme měli několik. Tedy především já. Kameraman natáčel z různých úhlů a dělalo se snad troje jetí. Na rozdíl od Marka Lambory (Janek), který měl šanci jen jednu jedinou,“ přiznává herec, který měl sice při natáčení této scény kolem sebe kaskadéry a potápěče, ale podle jeho slov nic příjemného.

„Vzpomínám si, že když mi z produkce volali ohledně této scény, aby se domluvily podrobnosti, tak jsem si zprvu myslel, že je to vtip,“ přiznává Karel Zima. Tou dobou byl totiž na dovolené u moře. „Mysleli si, že už o tomto natáčení vím. Zvedl jsem telefon a oni mi začali říkat, že budu mít u toho potápění kaskadéry, bomby, neopren… Vůbec jsem nevěděl, o čem mluví. Byl jsem překvapený, protože můj Pavel ve Slunečné sedí z devadesáti devíti procent u stolu v hospodě, tak jaké potápění? Bral jsem to jako apríl.“